W Strzelcach Op. Podsiadło opowiadał o zimowej Brazylii

17 stycznia w strzeleckiej C@fe Cultura przy Strzeleckim Ośrodku Kultury wystąpił Grzegorz Podsiadło, krapkowicki podróżnik, który po raz kolejny przyjął zaproszenie strzeleckiego SOK-u i opowiedział o swojej wyprawie. Tym razem były to opowieści z wyjazdu do Brazylii… zimą.

Po raz kolejny wszystkie stoliki w kawiarni były zarezerwowane. Krapkowicki podróżnik opowiedział o swoim prawie miesięcznym pobycie w Brazylii w okresie zimowym.

– Mówiąc oczywiście, że tam jest zima mam na myśli zupełnie inną zimę, niż ta, która jest w Polsce. – zaznaczył podczas spotkania Podsiadło.

Opowiedział on o swojej wizycie w Salvadorze, miejscu, w którym temperatura  zimą wynosi „jedynie” 29’C, z malowniczymi plażami, a także starówką Pelurinho. To tam właśnie Michael Jackson kręcił swój teledysk do piosenki „They don’t really care about us”.

Kolejnym etapem podróży był tygodniowy pobyt w Rio de Janeiro. Przybyli na spotkanie usłyszeli o głównych atrakcjach Rio, jak Christo Redentor, Sugar Loaf czy plaża Copacabana, ale także o tych mniej znanych, jak dzikie i wolno biegające małpki marmosetki czy uliczna impreza samby w… faweli.

– Fawele to są najbardziej niebezpieczne dzielnice w Rio de Janeiro i każdy odradza pójście tam. A my wybraliśmy się na uliczną imprezę z sambą, na której było kilka tysięcy osób. – mówił podczas spotkania Podsiadło.

Na koniec podróżnik opowiedział o swoim pobycie w Porto Alegre, a także podzielił się spostrzeżeniami dotyczącymi kuchni i obyczajów brazylijskich. (Więcej o podróżach Grzegorza Podsiadło można przeczytać na jego blogu pod adresem grzegorzpodsiadlo.pl).

Otrzymał także upominek od Strzeleckiego Ośrodka Kultury oraz – na prośbę słuchaczy – kolejne zaproszenie do Strzelec Opolskich.

Patronat nad wydarzeniem objął „Informator strzelecki” oraz nasz portal „Krapkowice24-7.com”.

DM, fot. MS

CZYTAJ TAKŻE

2 thoughts on “W Strzelcach Op. Podsiadło opowiadał o zimowej Brazylii

Comments are closed.