Podsiadło po raz siódmy wystąpił w Strzelcach Opolskich

Po raz siódmy Grzegorz Podsiadło wypełnił salę C@fe Kultura działającą przy Strzeleckim Ośrodku Kultury po same brzegi. Zainteresowanie spotkaniem z krapkowickim podróżnikiem było tak duże, że trzeba było dostawiać krzesła.

21 marca w strzeleckiej C@fe Kultura wystąpił krapkowicki podróżnik Grzegorz Podsiadło.  To już siódma wizyta krapkowiczanina w Strzelcach Opolskich. Tym razem podróżnik opowiadał o swoich wrażeniach z pobytu w Japonii.

– Najczęściej wypowiadanym przez nas słowem na tym wyjeździe było „dziwne”. – mówił podczas spotkania podróżnik. – Tam wszystko dla Europejczyka jest dziwne. Tak samo jak my jesteśmy dziwni dla Japończyków.

Podsiadło opowiedział m.in. o tym, jak na ulicy podchodzili do niego i jego towarzyszki Japończycy i pytali czy mogą sobie zrobić z nim zdjęcie. Do tego słuchacze poznali specyfikę Tokyo, Kyoto i Osaki czy tajniki kuchni japońskiej. Dowiedzieli się także kim są upychacze oraz czego nie wolno robić w miejscach publicznych.

Krapkowiczanin opowiadał o Japonii prawie przez dwie godziny i już na tym spotkaniu dostał kolejne zaproszenie na spotkanie z podróżnikiem w maju.

– To naprawdę fantastyczna sprawa, gdy tyle osób przychodzi mnie posłuchać. Dziękuję wam bardzo za kolejne zaproszenie. – mówił pod koniec spotkania Grzegorz Podsiadło.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Informator Strzelecki i nasz portal Krapkowice24-7.com.

fot.MS

3 thoughts on “Podsiadło po raz siódmy wystąpił w Strzelcach Opolskich

  • 23 marca 2017 at 19:28
    Permalink

    Czekamy z niecierpliwością 🙂

  • 22 marca 2017 at 11:53
    Permalink

    I bardzo fajnie. Ale kiedy wystąpi Pan w Krapkowicach?

Comments are closed.