Po akcji. Jedno popołudnie i prawie 50 wykroczeń.

Wczorajsze kontrole policjantów z Krapkowic to kolejna odsłona akcji „Prędkość” i zero tolerancji wobec osób, które zachowując się nieodpowiedzialnie stwarzają realne zagrożenie na naszych drogach. Niestety, kolejny raz kilku kierowców nie przejęło się apelami policji.

Całe wczorajsze popołudnie policjanci z krapkowickiej drogówki przy współpracy z policjantami w Opola na terenie całego powiatu kontrolowali kierowców między innymi pod kątem przekraczania dozwolonej prędkości. Podczas służby funkcjonariusze oprócz samochodów osobowych kontrolowali również ciężarówki, busy i jednoślady. W ciągu zaledwie kilku godzin policjanci w Zdzieszowicach i Gogolinie zatrzymali dwie osoby, które w obszarze zabudowanym przekroczyły prędkość o ponad 50 km/h.

22-latek ze Zdzieszowic kierując motocyklem oraz o 4 lata starszy mieszkaniec Dąbrówki Górnej kierując samochodem marki BMW w związku z ujawnionymi wykroczeniami na najbliższe trzy miesiące stracą prawo jazdy.

Nie na najbliższe trzy miesiące, ale na najbliższe trzy lata stracą prawo jazdy dwaj kolejni mężczyźni. W trakcie czynności realizowanych przez policjantów drogówki do akcji i po przeprowadzonych kontrolach w Gogolinie i Rozwadzy okazało się, że kierowcy samochodów są nietrzeźwi.

Po badaniach alkotestem 46-latek, mieszkaniec gminy Zdzieszowice miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu a 25-latek z Gogolina ponad promil. Do tych spraw policjanci jednemu z mężczyzn zatrzymali prawo jazdy, drugi już wcześniej stracił uprawnienia z tego samego powodu.

W związku z ujawnieniem prawie 50-ciu wykroczeń policjanci apelują do wszystkich użytkowników o przestrzeganie przepisów i dostosowanie prędkości do warunków podróży. Nadmierna prędkość to cały czas jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych.

KPP