O wielkiej pasji do podróży i pisania na spotkaniu z Grzegorzem Podsiadło

2 października w Krapkowickim Domu Kultury odbyło się spotkanie literacko-podróżnicze z krapkowiczaninem Grzegorzem Podsiadło.Światowy Dzień Poezji. Wywiad z krapkowickim poetą Grzegorzem Podsiadło2

Podróżnik opowiedział o miejscach, które zrobiły na nim tak wielkie wrażenie, że aż stały się powodem do napisania tekstów poetyckich. Wiersze te zostały wydane w tomiku poezji pt. „Wyżej”.

Zebrani mogli usłyszeć historie zarówno początków pasji Grzegorza Podsiadło, jak i niesamowite historie o wyprawie na najwyższy szczyt Europy Mt Blanc, na Kaukaz czy w Himalaje.

natalia zastępa klub wokalistyOpowieści o najdalszych zakątkach świata przeplatane były z występami wokalnymi młodych i zdolnych podopiecznych Żanety Plotnik z Klubu Wokalisty.

– Każda piosenka została dobrana według jakiegoś klucza i jest powiązana z tym, o czym mówi nasza gwiazda wieczoru. – wyjaśniła Żaneta Plotnik.

Usłyszeć mogliśmy m.in. piosenkę do tekstu Agnieszki Osieckiej czy też utwór Dawida Podsiadło.

– Trochę się rozgadałem. No ale o podróżach, górach i jaskiniach to ja mogę mówić naprawdę bardzo długo. Całe szczęście jak potem rozmawiałem z ludźmi to nie zanudziłem nikogo. – mówił nam po spotkaniu Podsiadło. – Wcześniej ludzie pytali mnie dlaczego jeżdżę po całej Polsce i opowiadam o wyprawach, a w swoim mieście tego nie robię. Ale to już moje chyba siódme wystąpienie podróżnicze w Krapkowicach.

Spotkanie miało dosłownie magiczną atmosferę, którą potęgowały występy wokalne. –  mówi nam o swoich wrażeniach Iwona Niewiadomska. – Gdy słuchałam opowieści, wyobrażałam sobie wszystkie te wydarzenia w czym bardzo pomagały opisy. Szczególnie poruszył mnie fragment o dwóch ofiarach lawiny kamieni. Fakt, że poświęcili swoje życie dla pasji, był naprawdę wstrząsający. Wielkie wrażenia wywarły na mnie również wspaniałe zdjęcia, pokazywane przez cały czas spotkania, jak również odczytywane wiersze. Całość uważam za naprawdę wyjątkowe wydarzenie i z chęcią wybiorę się na kolejne.

Najbliższe spotkanie z Grzegorzem Podsiadło odbędzie się w Strzelcach Opolskich 11 października.

KE

One thought on “O wielkiej pasji do podróży i pisania na spotkaniu z Grzegorzem Podsiadło

Comments are closed.