O górskich wspinaczkach w PSP nr 2 w Zdzieszowicach

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Zdzieszowicach z uczniami  spotkał się krapkowicki podróżnik Grzegorz Podsiadło.

Do szkoły Grzegorz Podsiadło przybył w godzinach porannych, aby opowiedzieć najmłodszym o swojej wielkiej pasji, jaką jest wspinaczka górska. Ok. 70 uczniów zebrało się na sali gimnastycznej, aby posłuchać opowieści podróżnika. Zaprezentował on dzieciom sprzęt niezbędny do bezpiecznego poruszania się w górach, a także sprzęt niezbędny do wspinaczki skalnej. Pomógł mu w tym młody „model” Oskar, który zawisł na szkolnej drabince. Uczniowie mogli dowiedzieć się także jak wyglądały początki górskie podróżnika i prześledzić jego drogę od Gór Opawskich do Himalajów.

Podróżnik opowiedział również o niebezpieczeństwach związanych z uprawianiem sportów ekstremalnych, a także zapoznał najmłodszych z podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się po górach, zapoznając ich nawet z telefonem alarmowym.

Na koniec spotkania Podsiadło odpowiedział na szereg pytań młodych ludzi, którzy żywo interesowali się najróżniejszymi aspektami związanymi ze wspinaczką.

– To zawsze dla mnie fantastyczna sprawa móc opowiadać najmłodszym o swojej pasji i w ten sposób zarażać ich miłością do gór. – mówi Grzegorz Podsiadło.

PSP PSP2

SN, fot. PSP nr 2 w Zdzieszowicach

 

One thought on “O górskich wspinaczkach w PSP nr 2 w Zdzieszowicach

Comments are closed.