O górach i jaskiniach dla najmłodszych

24 października do Publicznego Przedszkola nr 1 w Krapkowicach zawitał Grzegorz Podsiadło, podróżnik, który o swoich wyprawach opowiada podczas licznych spotkań w całym województwie opolskim.

Podczas spotkania z przedszkolakami Podsiadło opowiedział o swoich początkach górskich.

– Muszę wam powiedzieć, że kiedy po raz pierwszy pojechałem w góry to wcale mi się tam nie podobało. – mówił podczas spotkania podróżnik. – Byłem niewiele starszy od was i bardzo mnie to męczyło. Dopiero nieco później zaraziłem się górami na dobre.

Podsiadło opowiedział także o zdobywaniu kolejnych szczytów oraz o wyprawach wysokogórskich i zejściach do jaskiń. Całe jego spotkanie było przerywane przez chętnie komentujących słowa podróżnika najmłodszych. Mieli oni także dużo pytań i ochoczo dzielili się swoimi doświadczeniami górskimi (i nie tylko).

Podróżnik zapoznał także przedszkolaków z wyposażeniem każdego wspinacza oraz przestrzegł przed niebezpieczeństwami, z jakimi wiąże się ta pasja. Powiedział także najmłodszym na co zwracać uwagę w górach oraz czego nie może zabraknąć w plecaku każdego górskiego turysty.

– Bardzo dziękuję za zaproszenie. – mówił podczas spotkania podróżnik. – To dla mnie niesamowita sprawa móc spotkać się z wami, ponieważ ja też chodziłem do tego przedszkola prawie trzydzieści lat temu.

Spotkanie zakończyło się zrobieniem wspólnego zdjęcia i obietnicą szybkiego powrotu.
GK

CZYTAJ TAKŻE