Nowy sposób oszustów – darmowe szczeniaki

Kobieta – mieszkanka powiatu krapkowickiego zareagowała na ogłoszenie w internecie. Okazjonalnie, ktoś z Francji chciał za darmo oddać rasowe szczeniaki. Miało być za darmo, okazało się, że trzeba opłacić koszty przesyłki oraz koszty szczepień i ubezpieczenia psów. Policjanci ostrzegają przed prawdopodobnie nowym sposobem na oszustwo – na darmowe szczeniaki.

Mieszkanka powiatu krapkowickiego na jednym z portali aukcyjnych znalazła darmowe ogłoszenie. Ktoś z Francji oferował do odbioru szczenięta rasy Beagle. Po wymianie informacji w kolejnej wiadomości okazało się, że będzie trzeba zapłacić za transport piesków. Koszt niecałe 500 złotych. Rachunek odbiorcy pieniędzy nie był we Francji a w Kamerunie. Kobieta po wpłaceniu pieniędzy i przekazaniu informacji otrzymała informację o tym, że pieniądze dotarły i wysyłają już psy. 

Jednak w kolejnym e-mailu mieszkanka powiatu krapkowickiego została poinformowana, że teraz należy uiścić opłatę za ubezpieczenie zwierząt i szczepienia. Koszt to już prawie 2000 złotych. Kobieta po tym jak odmówiła i zażądała wcześniej wpłaconych pieniędzy straciła kontakt z ogłoszeniodawcą.

Policjanci ostrzegają: szczególnie teraz w okresie świąteczno-noworocznym kiedy szukamy okazji i prezentów dla najbliższych uważajmy na oszustów. Przedstawiony przykład może być kolejną po oszustwach na wnuczka, policjanta CBŚ, próbą wyłudzenia naszych pieniędzy. Tym razem na darmowe, rasowe szczeniaki.

KPP