Niecodzienne spotkanie w szkole w Krępnej

14 marca do szkoły podstawowej w Krępnej zawitał ciekawy gość: krapkowicki podróżnik Grzegorz Podsiadło, który opowiedział uczniom o swojej wielkiej pasji – górach i jaskiniach.

krępna podsiadłoDzieci miały okazję spotkać się z Grzegorzem Podsiadło, zdobywcą Dachu Europy – Mt Blanc, uczestnikiem wyprawy na Elbrus [Kaukaz] czy zimowego wyjazdu w Himalaje. Opowiedział on najmłodszym o tym jak zaczęła się jego przygoda z górami, a także jak się rozwijała. Młodzi uczniowie mieli okazję poznać także sprzęt alpinistyczny, wśród którego największą furorę zrobiły raki. Na przykładzie „modela” Sebastiana Podsiadło opowiedział o niezbędnym wyposażeniu każdego alpinisty. Przybliżył dzieciom także zasady bezpiecznego poruszania się w górach.

W trakcie tego spotkania dzieci miały wiele przemyśleń i zadawały bardzo dużo pytań.

– Fantastyczna sprawa takie spotkanie z dzieciakami. Kto wie, może wśród nich jest przyszły zdobywca zimowego K2. – mówi Grzegorz Podsiadło. – Najbardziej spodobała mi się wypowiedź jednego z uczniów na moje pytanie: Co trzeba zrobić, aby zostać himalaistą? Odpowiedź była krótka: Mieć pasję.

Dzięki takim spotkaniom i takim ludziom, jak Podsiadło, zarażanie pasją górską to przyjemność sama w sobie.
DM, fot. A.Kurpas

CZYTAJ TAKŻE

 

One thought on “Niecodzienne spotkanie w szkole w Krępnej

Comments are closed.