Misja edukacji górskiej, czyli o spotkaniu w Żyrowej

Do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Rosponda w Żyrowej zawitał krapkowicki podróżnik Grzegorz Podsiadło.

Ze swoją misją edukacji górskiej najmłodszych podróżnik odwiedził już wiele szkół, m.in. w Krępnej, Zdzieszowicach czy Suchej. Tym razem zawitał do Żyrowej.

Opowiedział najmłodszym o początkach swoich przygód z górami, a także o tym, jak rozwijała się jego pasja zdobywania gór całego świata oraz podziemi. Dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem wspinaczkowym, a także z najważniejszymi zasadami bezpiecznego poruszania się w górach.

– Największe zainteresowanie, co ciekawe, wzbudziły ogrzewacze, jakie zabieramy ze sobą na wyprawy zimowe. – powiedział po spotkaniu Podsiadło.

Dzieci, jak zawsze w każdej szkole, miały bardzo dużo pytań dotyczących wspinaczki, sprzętu oraz doświadczeń podróżnika w terenie.

Dyrektor szkoły Piotr Garbacz złożył podziękowanie „za wielką życzliwość i otwartość na potrzeby drugich, a przede wszystkim za ogromne zaangażowanie w przeprowadzeniu warsztatów dla uczniów naszej szkoły”.

– To było nadzwyczaj fascynujące i pouczające spotkanie,  dzieciom bardzo się podobało, a wyrazem tego był donośny aplauz. – stwierdza nauczycielka Jolanta Bausmer – Ceglarek.

Podsiadło opowiada o swoich wyprawach także dorosłym. Najbliższe spotkanie odbędzie się w Strzelcach Opolskich.

SM, fot.PSP Żyrowa

CZYTAJ TAKŻE

One thought on “Misja edukacji górskiej, czyli o spotkaniu w Żyrowej

Comments are closed.