Kopytko, Mieszczuch, Rolszpila, Wyczynówka, Tempel, czyli na tropie „Obuwniczego szlaku”

Pierwsza wycieczka nową, turystyczną trasą gminy Krapkowice za nami. Oficjalnego otwarcia szlaku butów z brązu dokonał burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura.

Uczestnicy wycieczki nie tylko jako pierwsi przeszli część trasy, ale także wysłuchali ciekawych opowieści i legend. O Meluzynie czy Hannie, córce rybaka opowiadał miłośnik lokalnej historii Adam Werwiński. Każdy otrzymał także atrakcyjny podarunek oraz mapę, by wśród krapkowickich butów nie błądzić .

A o butach można było także nie tylko słuchać, ale również… ulepić je z gliny. Po wycieczce, w Krapkowickim Dom Kultury odbyły się warsztaty ceramiczne prowadzone przez instruktorkę Małgorzatę Pacion. 

– Dziękujemy Państwu za obecność. Dziękujemy także wszystkim zaangażowanym w powstanie szlaku. – mówią organizatorzy. – Mamy nadzieję, że będzie on cieszył się dużą popularnością. Dziękujemy także dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół Zawodowych im.Piastów Opolskich w Krapkowicach za miłe przyjęcie i udostępnienie pomieszczeń i oczywiście zachęcamy do podążania „Obuwniczym Szlakiem”. 

Więcej informacji na stronie szlaku TUTAJ.

RU