Górska edukacja w szkole w Suchej

Krapkowicki podróżnik, Grzegorz Podsiadło, który odwiedza domy kultury oraz szkoły, by opowiadać o swojej wielkiej pasji, jaką są góry, tym razem został zaproszony do szkoły podstawowej w Suchej.

W spotkaniu z krapkowickim podróżnikiem uczestniczyli uczniowie całej szkoły, a nawet przybyli z innych szkół uczestnicy konkursu, którzy w tym czasie odbywał się na terenie placówki.

– Jest nam bardzo miło przywitać takiego gościa – mówiła dyrektor szkoły Teresa Furman, rozpoczynając spotkanie. – Pan Grzegorz Podsiadło otrzymał w 2012 r. nagrodę dla najlepszego wychowawcy województwa opolskiego, więc tym bardziej nam miło, że zaszczycił nas swoją obecnością.

Podsiadło opowiedział najmłodszym uczniom i tym nieco starszym o swoich pierwszych krokach stawianych w górach oraz pod ziemią, a także wyjaśnił jakie niebezpieczeństwa wiążą się z uprawianiem sportów ekstremalnych. Jednocześnie zapoznał uczniów z podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się w górach.

– Absolutnie wspaniałe, żywe dzieciaki – mówił po spotkaniu. – Ogromna ilość pytań, jakie zadawały, świadczy chyba o tym, że były ciekawe tego wszystkiego, o czym im opowiadałem.

Samo spotkanie trwało 2,5 h, a dzieci jeszcze po jego zakończeniu podchodziły do krapkowiczanina, aby porozmawiać i zadawać kolejne pytania.

DSC_0693

DSC_0696

DM, fot. I. Borkowska

CZYTAJ TAKŻE

One thought on “Górska edukacja w szkole w Suchej

Comments are closed.