Gogolin się rozbudowuje

Nowe osiedle, strzelnica sportowa i budynek socjalny – to inwestycje związane z powstaniem nowych nieruchomości na terenie gminy Gogolin. Ruszyła realizacja projektów rozbudowy gminy.

Do końca października 2018 r. przy ul. Konopnickiej w Gogolinie ma stanąć budynek socjalny, wybudowany przez Firmą Inżynierską ALOG Gerard Gola z Reńskiej Wsi.

– To jedna z ważniejszych inwestycji realizowanych na terenie gminy w najbliższym czasie, stąd przy podpisaniu tego ważnego dokumentu, obecni byli także Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Gogolinie Piotr Czok. – informuje UG Gogolin.

Przekazanie placu pod budowę odbyło się w obecności kierownika budowy Łukasza Błacha, inspektora nadzoru Adriana Czoka oraz zastępcy burmistrza Krzysztofa Długosza.

Zdecydowanie większą inwestycją jest budowa nowego osiedla mieszkaniowego, która ruszyła w ubiegłym tygodniu. Przy ulicach Ligonia, Młyńskiej, Dzierżonia i Dębowej powstanie Osiedle Dębowe. Do końca 2018 r. ma stanąć czternaście domków w zabudowie szeregowej.

– Zgodnie z przedstawioną koncepcją przestrzenną, obszar osiedla obejmie prawie 10 hektarów. – informuje UG Gogolin. – Koncepcja zakłada wybudowanie na tym terenie 44 budynków w zabudowie jednorodzinnej wolnostojącej oraz 3 budynków w zabudowie wielorodzinnej szeregowej, każdy na co najmniej 12 mieszkań.

Na osiedlu ma być także prowadzona działalność komercyjna i handlowa, będzie także żłobek, przedszkole i plac zabaw.

Z kolei w ramach budżetu obywatelskiego powstanie na terenie gminy strzelnica sportowa. Za tym projektem głosowało 489 osób. Ma powstać także kącik rekreacyjno – integracyjnego z miejscem na palenisko przy Zespole Szkół w Gogolinie. Całość wyniesie 80 tys. zł.
GP, fot. UG Gogolin