Dziś rozpoczął się proces matki, konkubenta i dziadka, którzy gwałcili w Krapkowicach dzieci

Dziś przez sądem w Opolu rozpoczął się proces w sprawie wielokrotnych gwałtów na dzieciach przez matkę, konkubenta i ich dziadka, mieszkańców Krapkowic. O tej bulwersującej sprawie pisaliśmy na naszym portalu w marcu br.

Wtedy trzymiesięczny areszt tymczasowy zastosował sąd na Katarzynie K. i jej konkubencie Januszu Cz. z Krapkowic. Prokuratura podejrzewała również, że podobnych czynów mógł się dopuścić dziadek dziewczynek. W maju został tymczasowo aresztowany. Postawiono mu zarzut gwałtu ze szczególnym okrucieństwem na trzech dziewczynkach (dziś mają one 8, 10 i 11 lat).

Do zdarzeń miało dochodzić wielokrotnie w ciągu dwóch lat (2016-2018). Katarzyna K. (36 lat), jej konkubent Janusz C. (47 lat), a także dziadek dziewczynek Artur M. (62 lata) oskarżeni są o doprowadzanie siłą do współżycia z dziećmi poniżej 15 roku życia.

Sprawa wyszła na jaw, gdy dziewczynki z powodu zaniedbań odebrano matce i oddano pod opiekę rodziny zastępczej. Teraz proces prowadzony jest z całkowitym wyłączeniem jawności ze względu na ochronę interesów uczestników rozprawy, drastyczne relacje i opisy oraz możliwość wywołania zakłócenia porządku publicznego.

Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.
KE, (źr. fot.: Radio Opole, Witold Wośtak)

CZYTAJ TAKŻE