Dwa wypadki, ta sama przyczyna [VIDEO / FOTO]

Zjechanie na przeciwległy pas ruchu było przyczyną dwóch wypadków, do których doszło w ostatnich dwóch dniach na terenie powiatu krapkowickiego. Do pierwszego z nich doszło w Krępnej, do drugiego w Krapkowicach.

Pierwszy z nich miał miejsce 12 stycznia po godz. 14:00 na drodze wojewódzkiej nr 423 między Krępną a Rozwadzą. Kierowca samochodu marki renault zjechał na przeciwny pas i czołowo uderzył w nadjeżdżający samochód marki skoda, w którą z kolei uderzył następny nadjeżdżający pojazd. W wyniku zderzenia w ogniu stanęło renault. W akcji gaśniczej brało udział 15 strażaków z OSP Jasiona, OSP Krępna i JRG Krapkowice.

W toku postępowania policyjnego okazało się, że kierowca renault (35 l.) był pod wpływem alkoholu i miał 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Nie doznał on żadnych poważnych obrażeń, natomiast inny poszkodowany został przewieziony śmigłowcem LPR do szpitala.

Cała akcja trwała ponad trzy godziny. Obrażenia odniosły w sumie trzy osoby, a straty materialne oszacowano na ok. 50 tys. zł.

ZOBACZ FILMY Z AKCJI

Zjechanie na przeciwległy pas ruchu było także przyczyną kolizji, do której doszło 13 stycznia po godz. 11:00 na ul. Głowackiego w Krapkowicach przy wjeździe na most. Kierujący samochodem marki audi zderzył się z jadącym z naprzeciwka volkswagenem. Dwie osoby zostały ranne, jedna została przekazana służbie zdrowia. Straty materialne oszacowano na ok. 30 tys. zł. Utrudnienia w ruchu trwały ok. 2h.

GP, fot., film KPP