Długi majowy weekend był pijany

Przez policjantów z Krapkowic zatrzymanych 6 nietrzeźwych kierowców. Przez mieszkańców ujętych i przekazanych funkcjonariuszom 2 nietrzeźwych kierowców. Podobne ilości zatrzymanych nietrzeźwych rowerzystów. Kilka niegroźnych kolizji, odebrane prawa jazdy. Tak wyglądał długi majowy weekend na drogach powiatu.

Na obszarze powiatu nietrzeźwi kierowcy zatrzymywani byli wyjątkowo równo; po dwóch na terenie gminy Krapkowice, Gogolin i Zdzieszowice a po jednej osobie w Walcach i Strzeleczkach. Wartości wydychanego alkoholu były natomiast różne i kształtowały się od 0,65 promila do ponad 3 promili.

Rekordzista 36-letni mieszkaniec Krapkowic został zatrzymany 26 maja około 22:00 w Krapkowicach na terenie jednej ze stacji paliw.

Przypadkowy mieszkaniec Pietnej, który był na stacji zauważył motorowerzystę jak cyt. „kierujący wjeżdża slalomem na stację paliw”. Mężczyzna dokonał ujęcia obywatelskiego i po powiadomieniu funkcjonariuszy przekazał policjantom upojonego alkoholem 36-latka.

Do kolejnego ujęcia obywatelskiego doszło na trasie pomiędzy Walcami a miejscowością Kamionka w powiecie kędzierzyńsko – kozielskim. Również w czwartek (26 maja) policjanci otrzymali informację od 26 letniego mieszkańca sąsiedniego powiatu o tym, że …rowerem dogonił kierowcę samochodu, który nietrzeźwy w Kamionce swoim samochodem uderzył w ogrodzenie posesji i uciekł.

W polach przed Walcami rowerzysta dogonił kierowcę i po zabraniu kluczyków z samochodu powiadomił policję. 60-letni mieszkaniec gminy Walce poddany badaniu „wydmuchał” prawie 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wszyscy zatrzymani i ujęci nietrzeźwi kierowcy do kilku dni usłyszą zarzuty popełnienia przestępstwa za które grozi do 2 lat pozbawiania wolności.
KPP