CZYTELNICY PISZĄ: „Nasze starania poszły na marne”. Do Krapkowic zawita cyrk ze zwierzętami

Od kilku lat na terenie całego kraju toczy się walka z wykorzystywaniem zwierząt do sztuki cyrkowej. Dwa lata temu na terenie Krapkowic pojawiła się akcja obywatelska, mająca na celu wywarcie wpływu na rządzących, aby nie wydawali zezwolenia na występy cyrków, w których tresuje się zwierzeta. Inicjatywa mieszkańców osiągnęła zamierzony skutek i klejny cyrk, który zawitał do naszego miasta przedstawiał bajkowe show bez udziału zwierząt. 23 marca pojawi się kolejny cyrk – tym razem ze zwierzętami, co zbulwersowało naszych Czytelników.

– No tak, wszystko wróciło do normy. W Krapkowicach znów wystąpi cyrk, w którym tresuje się zwierzęta. Sprawdziłam ich stronę. Jest tam jasna informacja, że w programie wystąpią psy, konie i zwierzęta egzotyczne. Jak wielki zysk z cierpienia zwierząt ma nasza gmina, skoro wróciła do wydawania zezwoleń na tego typu występy?- pyta nasza Czytelniczka.

O głośnej inicjatywie mieszkańców Krapkowic pisaliśmy w kwietniu 2016 r.


Wydawało się, że Krapkowice poszły śladem innych miast Polski, w których występy cyrkowe z udziałem zwierząt są zakazane. We wrześniu bowiem do naszego miasta przyjechał cyrk bez zwierząt w programie. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Teraz do Krapkowic zawita Cyrk Wictoria, który – jak głosi informacja o show – poza pokazem iluzji, akrobacji i występu clowna, ma także w programie występy egzotycznych zwierząt, koni i psów.

– Nie ma się co czarować. Gdy o petycji zrobiło się głośno, przyniosła ona skutki. Teraz wszystko wróciło „do normy”. – pisze rozgoryczona Czytelniczka.

GP, fot. Czyt.

One thought on “CZYTELNICY PISZĄ: „Nasze starania poszły na marne”. Do Krapkowic zawita cyrk ze zwierzętami

  • 22 marca 2019 at 22:33
    Permalink

    O rany boskie, o rany boskie, straszne, tragedia….. Przyjadą z psami i końmi bestialsko zabranymi z dżungli… Ale jak się oddaje psa do ośrodka treningowego albo używa konia do orki w polu to jest wszystko wspaniale i okej, bo to nie nazywa się CYRK, ale ciul z tym, że te psy w tej szkole robią takie same sztuczki jak te w cyrku i ciul z tym, że konie na zawodach sportowych skaczą wyżej i są dużo mocniej eksploatowane niż te w cyrku wychodzące pobiegać przed widownią na 5 minut. Przestańcie myśleć stereotypowo i zaściankowo – jakiś facet bije swoją żoną – to znaczy, że wszyscy mężowie biją? Litości.

Comments are closed.