Będzie nowe rondo – koszt: prawie 1,2 miliona zł.

Nowe rondo powstanie na skrzyżowaniu dróg powiatowym między Gogolinem a Kamieniem Śląskim oraz Gogolinem a Chorulą. Ruszyły prace nad realizacją projektu, o którym była mowa już od dłuższego czasu. Krzyżówka uchodziła za bardzo niebezpieczną, pomimo dobrej widoczności.

– Obecnie w obrębie dojazdu do miejsca budowy obowiązuje zakaz wyprzedzania, ograniczenie prędkość do 30 km/h, a na samym skrzyżowaniu jednostronne zwężenia. – informuje Starostwo Powiatowe. – Prace drogowe są jednak niezbędne, bo w miejscu tym dochodziło do wielu mniej i bardziej poważnych zdarzeń drogowych. Wynikały one w dużej mierze z nieuwagi i nie przestrzegania oznaczeń.

Najczęstszą przyczyną wypadków w tym miejscu było ignorowanie przez kierowców na drodze do i z Kamienia Śl. znaku STOP.

Starostwo uczula kierowców, że w tym miejscu przez czas remontu czekają ich utrudnienia w ruchu, a nawet czasowe objazdy.

Rondo zostanie zbudowane za prawie 1,2 miliona złotych. To największa inwestycja powiatu w tym roku. Jak informuje Starostwo, dzięki oszczędnościom poprzetargowym udało się zaoszczędzić 2,6 miliona z planowanych 7 mln zł na przebudowę 7 km odcinka od skrzyżowania do Kamienia Śl.

Rondo zostanie oddane do użytku już po wakacjach, a sama droga na Kamień Śl. w październiku.

będzie nowe rondo - plan

SM. fot. Starostwo Powiatowe

CZYTAJ TAKŻE

4 thoughts on “Będzie nowe rondo – koszt: prawie 1,2 miliona zł.

Comments are closed.