10 powodów by Wasze dziecko NIGDY nie zaczęło trenować

10 powodów, dla których Wasze dziecko NIGDY nie powinno zacząć trenować Karate w Klubie ENSO!!!

1. To czego możesz się obawiać to fakt, że Twoje dziecko pozna swoje mocne i słabe strony, dowie się, że na wszystko trzeba zapracować i że nic nie zrobi się samo.

2. Istnieje duże ryzyko, że może faktycznie dla Twojego dziecka skończy się to jakimś ruchem. Znikną problemy z otyłością Twojej pociechy i nagle okaże się, że Twoje dziecko zacznie zwracać uwagę na to co je i ile je, gdyż nie od dziś wiadomo, że ciało jest Świątynią Adepta Karate a o Świątynię trzeba dbać!

3. Twoje dziecko pozna innych rówieśników, nauczy się pracy w grupie, znajdzie wspólne tematy z innymi dzieciakami, będzie mogło dzielić swoją nową pasję z innymi co sprawi ,że zacznie się otwierać na ludzi.

4. Całkiem prawdopodobne, że Twoje dziecko weźmie za autorytet swojego trenera i odkryje pozytywne wzorce w nim i starszych kolegach – i zacznie ćwiczyć poza zajęciami. Pasję zacznie traktować jako coś poważnego w co warto inwestować, a tego przecież nie chcemy, lepiej żeby dziecko siedziało w domu i gapiło się w komputer.

5. Twoje dziecko będzie musiało walczyć z wewnętrznym głosem, który zawsze szuka wymówek i drogi na skróty i któregoś dnia może wygrać tą wewnętrzną walkę i stać się niezwykle silnym psychicznie człowiekiem , ponieważ Treningi są sprawdzianem wytrzymałości nie tylko fizycznej ale i psychicznej . Więc Istnieje wielkie ryzyko , że Twoje dziecko zrozumie i zacznie kierować się Naszą zasadą: ” Szukam SPOSOBU by coś osiągnąć , a nie POWODU by czegoś nie zrobić”.

6. Być może będziesz zmuszony rzeczywiście coś zrobić z dzieckiem, bo nagle Karate stanie się jego pasją i będzie chciało ćwiczyć z Wami – ale kto chce spędzić wspólnie czas z dzieckiem?

7. Istnieje ryzyko, że Twoje dziecko dostanie porządną lekcję pokory gdy przegra zawody i może się okazać, że z tego powodu będzie jeszcze bardziej zmotywowane i będzie mówić o swojej pasji więcej niż do tej pory.

8. Uwierz, że istnieje również ryzyko, że Karate może zacząć rzeczywiście cieszyć Twoje dziecko- a kto chce dopuścić do tego by jego dzieci bawiły się poza domem?

9. Istnieje zagrożenie, że Twoje dziecko będzie chciało aktywnie spędzać więcej czasu , na wspólnych treningach, wycieczkach , zawodach i będzie starało się zarazić Ciebie tą „nieuleczalną chorobą ” , a kto chce by jego dziecko zdrowo spędzało swój wolny czas.

10. To stanie się wielkim zagrożeniem kiedy Twoje dziecko zrozumie zdanie ” Karate ni sente nashi ” czyli – ” Karate nie jest sztuką agresji „. Trening będzie dla niego lekcją doskonalenia swoich słabości , nauczy się szacunku do siebie i innych i będzie potrafiło stanąć w obronie słabszych . Stanie się wtedy wzorem dla innych dzieci – ale kto chce być dumny ze swojego dziecka.

Dbajmy o nasze dzieci, o to by aktywnie spędzały czas, miały możliwość rozwoju fizycznego i duchowego, uczyły się aktywności i zamiłowania do otaczającego nas świata, rozwijały swoją pasję i stawały się żywym przykładem dla innych.

ZAPRASZAMY na zajęcia do Klubu Karate-Do ENSO. Zaczynamy już 3.09.2018 roku Każdy znajdzie tu miejsce dla siebie i każdy poradzi sobie na treningach. Pozna wspaniałych ludzi zarażonych pasją aktywności i zamiłowania do sportu.

GOGOLIN – Hala Blautów ul. Krapkowicka 141 – Poniedziałek – 15.30 – 17.00 – Środa – 15.30 – 17.00 – Czwartek – 19.15 – 20.45

WALCE – Dom Kultury ul. Opolska 23 A – Poniedziałek – 17.15 – 18.45 – Środa – 17.30 – 19.00

Zapraszam: dzieci ( od 5 lat) młodzież i dorosłych . Telefon kontaktowy Janusz Bajorek 600 314 329

Janusz Bajorek