Zatrzymani nie mieli prawa jazdy

Kierowca zatrzymany na drodze krajowej pomiędzy Stradunią i Mechnicą „wydmuchał” 3,2 promila. Kolejny kierowca w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 112 km/h. Policjanci z krapkowickiej drogówki nie zatrzymali kierowcom praw jazdy. Okazało się, że już wcześniej zrobiły to sądy.

policjaW sobotę (12 marca) około 16:00 funkcjonariusze krapkowickiej drogówki patrolując krajową 45-tkę, przy fatalnych warunkach drogowych, zwrócili uwagę na nieoświetlonego dostawczego Lublina. Po zatrzymaniu pojazdu z szoferki na jezdnię „wypadł” 33-letni mieszkaniec Zabrza. W związku podejrzeniem, że kierowca może znajdować się w stanie pod działaniem alkoholu został poddany badaniu. Badanie wykazało u mężczyzny aż 3,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Cztery godziny później ten sam patrol w Straduni zatrzymał do kontroli 28-letniego mieszkańca Leśnicy. Kierowca osobowej Hondy w terenie zabudowanym jechał z prędkością 112 km/h.

Tak w pierwszym jak również w drugim przypadku policjanci nie zatrzymali praw jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że nietrzeźwy mieszkaniec Zabrza przez miejscowy sąd miał zatrzymane prawo jazdy na okres 10 lat, do 2017r. Natomiast drugi z mężczyzn decyzją sądu ze  Strzelec Opolskich miał do kwietnia 2016r aktywny zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych.

Wobec obu mężczyzn policjanci wszczęli postępowania karne. Teraz za naruszenie zakazów sądowych oraz jazdę w stanie nietrzeźwym grozi 3 lat pozbawienia wolności.
KPP

3 thoughts on “Zatrzymani nie mieli prawa jazdy

 • 1 czerwca 2017 at 19:55
  Permalink

  Z tego co czytam wiele jest takich przypadków, za odebraniem prawa jazdy powinny iść dalsze sankcje.
  Wiele jest środków prewencji zapobiegających wypadkom po alkoholu: alkomaty, blokady alkoholowe…Chyba lepiej zapobiegać niż potem jeżdzić bez prawa do jazdy.

 • Pingback: Podsumowanie minionego tygodnia – Krapkowice24-7.com

 • 15 marca 2016 at 16:35
  Permalink

  Coraz więcej takich na ulicach

Comments are closed.