Zasnąć, zmęczyć się jazdą można też za dnia

O tym jak niebezpieczna jest jazda w idealnych warunkach atmosferycznych, ale która jest monotonna przekonało się w ostatni weekend dwóch kierowców. Zmęczyć się jazdą i na krótko zasnąć, czy też zasłabnąć za kierownicą możemy również w dzień. Wyjeżdżając w długie wakacyjne podróże pamiętajmy o przerwach i właściwym odpoczynku.

Kilka minut przed godziną 13 w sobotę (2 lipiec) 23-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego, kierowca dostawczego Mercedesa jadąc z naczepą do przewozu aut z samochodami na 245-kilometrze w wyniku przemęczenia zasypia za kierownicą. Niszcząc znaki ostrzegawcze o robotach drogowych uderza w samochód ciężarowy i przyczepkę techniczną ekipy malującej pasy. Zarówno kierowca mercedesa jak również pasażer samochodu ciężarowego wychodzą z wypadku bez szwanku. Jedyne straty to kilka uszkodzonych pojazdów i chwilowe utrudnienia w ruchu.

Do podobnej sytuacji dochodzi dzień później, około 17:30 na drodze krajowej nr 45 na wysokości Dąbrówki Górnej. Mieszkaniec powiatu opolskiego wracając od domu, jak tłumaczył policjantom nagle zasłabł. W wyniku chwilowego niepanowania nad prowadzonym samochodem kierowca zjechał z drogi i dachował. W tym kolejnym zdarzeniu drogowym na szczęście nikomu z trójki uczestników nic się nie stało.

Po raz kolejny krapkowiccy policjanci zwracają się z apelem do wszystkich którzy na początku wakacji wybierają się długie wakacyjne podróże o to aby w trakcie długiej monotonnej jazdy zadbali odpowiednio wcześniej o odpoczynek, wcześniej planując przerwy i aby przy pierwszych objawach zasypiania natychmiast przerywać jazdę.

zasnąć można za dnia

zasnąć można za dnia2

zasnąć można za dnia3
KPP

One thought on “Zasnąć, zmęczyć się jazdą można też za dnia

  • 4 lipca 2016 at 15:41
    Permalink

    Tam w Dąbrówce to jest masakra…

Comments are closed.