Zapraszamy na kolejną edycję Ogólnopolskich Warsztatów Wokalnych Uwolnij Głos 2019 w Krapkowicach

Warsztaty Wokalne Uwolnij Głos w Krapkowicach organizowane są przez Krapkowicki Dom Kultury od 2012 roku z inicjatywy Żanety Plotnik prowadzącej Klub Wokalisty i uczestników zajęć KDK. Początkowo były kierowane głownie do dzieci i młodzieży z gminy Krapkowice, natomiast obecnie dzięki znakomitym trenerom m. in.(Mieczysław Szcześniak, Ewa Uryga, Dorota Miśkiewicz, Monika Urlik, Kuba Molęda, Wojciech Myrczek, Paweł Tomaszewski) zyskały odbiorców w całej Polsce. Patronat medialny ponownie objął nasz portal Krapkowice24-7.com.

W tym roku warsztaty potrwają 4 dni, od 25 do 28 czerwca i zakończą się wspólnym koncertem uczestników z tegorocznymi gwiazdami (Marika, Zakuka). Warsztaty poprowadzi ( 2 dni) w charakterze folkowym duet Zakuka, czyli Żaneta Plotnik i Jakub Mitoraj oraz Marika czyli Marta Kosakowska ( 2 dni), nowością w tym roku jest klasa mistrzowska dla osób zaawansowanych ( 1 dzień), którą poprowadzi Beata Bednarz. W programie wspólne przygotowanie koncertu finałowego, który odbędzie się 28 czerwca.

Wtorek, 25.06.
10:00 – 14:00 Zajęcia grupowe z ZAKUKA
Środa, 26:06.
10:00 – 13:30 Zajęcia grupowe z ZAKUKA
13:30 – 15:00 przerwa obiadowa ( we własnym zakresie)
*15:00 do 20:00 ( zajęcia dla 9 osobowej grupy z Beatą Bednarz)
Czwartek, 27.06.
10:30 – 14:00 Zajęcia grupowe z MARIKĄ
14:00 – 16:00 przerwa obiadowa ( we własnym zakresie)
16:00 do 19:00 Zajęcia grupowe i konsultacje indywidualne dla chętnych z MARIKĄ
Piątek, 28.06.
10:00 – 14:00 Zajęcia grupowe i próby z MARIKĄ
14:00 – 19:00 ( próby, instalacja sceny, obiad)
20:00 Koncert Finałowy Uwolnij Głos

Kartę zgłoszenia prosimy dostarczyć do KDK lub przez e-maila: klubwokalisty@wp.pl
KARTA ZGŁOSZENIA TUTAJ.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!

TRENERZY:

MARIKA – zaczynała w 2002 r. od brzmień na pograniczu reggae i soulu. W swoim dorobku ma 5 albumów, nominację do Fryderyków i SuperJedynek, pracowała też w radiu i telewizji (m.in. jako prowadząca program Voice of Poland). Marika występowała na największych polskich i zagranicznych festiwalach – zagrała koncerty m.in. w Wielkiej Brytanii, USA, w Indiach, Szanghaju i Ankarze. Dzieliła scenę ze światowymi gwiazdami – m.in. Erykah Badu, Macy Gray. Jej ostatni album „Marta Kosakowska” to nowy rozdział w karierze artystki, związany ze zmianą stylistyki na elektroniczny pop. W roli gości wystąpili m.in. Xxanaxx, Skubas, Buslav i Grubson. Singlowy utwór „A jeśli to ja” znalazł się na Liście Przebojów Trójki. Występ na żywo łączy osobiste teksty z intensywnym brzmieniem muzyki elektronicznej i angażującą oprawą wizualną.
www.marika.art.pl

ZAKUKA – projekt muzyczny inspirowany melodiami ludowymi śląska opolskiego, w którym artyści wykorzystując tradycyjne melodie i teksty w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami, elektroniką i autorskimi pomysłami melodycznymi i tekstowymi tworzą swój, jeszcze nienazwany styl. Zakuka z Opola to dojrzały zespół, uznany i doceniony w lokalnym środowisku muzycznym. Zespół Zakuka tworzą wokalistka Żaneta Plotnik i gitarzysta Jakub Mitoraj, występujący na scenie wspólnie z muzycznymi przyjaciółmi. Koncert ZAKUKI to opowieść, połączenie przeszłości z przyszłością, który współtworzą z wspólnie publicznością. Zakuka dla twórców to coś więcej niż muzyka, dobra zabawa i historia… to powrót do własnych korzeni, które są sensem budowania tożsamości w współczesnym świecie. Żaneta i Jakub to poszukujący marzyciele, wierzący w swoją wizję, kreatywność i wolność.
www.zakuka.pl

BEATA BEDNARZ– absolwentka i pedagog instytutu jazzu akademii muzycznej w Katowicach. Wokalistka poruszająca się w różnych gatunkach muzycznych. Od lat najbardziej kojarzona z nurtem gospel na polskiej scenie muzycznej. Laureatka i gość wielu festiwali. Jako muzyk sesyjny, zapraszana do nagrań i koncertów przez gwiazdy polskiej estrady m.in: Marylę Rodowicz, Edytę Górniak, Kayah, Mietka Szcześniaka, Andrzeja Piasecznego czy Budkę Suflera. Współpracowała z chórem TGD. Przez kilka lat wraz z Lorą Szafran i Patrycją Golą tworzyły zespół Big Stars. Dla wytwórni filmowej Disney, artystka zaśpiewała polskie wersje utworów do filmów: „Król lew”, „Mój brat niedźwiedź ii” i „Księżniczka i żaba”. Jej głos dobrze znany jest także fanom „tańca z gwiazdami”, gdzie można było ją usłyszeć we wszystkich dwudziestu dwóch edycjach programu, w orkiestrach pod batutą Adama Sztaby i Tomka Szymusia. Wydała 11 solowych albumów.
www.beatabednarz.pl

Organizator: Krapkowicki Dom Kultury
Koordynator: Żaneta Plotnik

ŻP