Zapraszamy na Dni Zdzieszowic

SOBOTA
Obchody rozpoczną się o godzinie 16.00 przemarszem władz miasta, zaproszonych gości, mieszkańców i młodzieży szkolnej do Parku Miejskiego.
W Parku przywitają nas występy dzieci i młodzieży z sekcji prowadzonych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Zdzieszowicach, między innymi ZTN JUNIPAX oraz Studio Piosenki.
O godzinie 18.00 rozpoczną się koncerty. Jako pierwszy wystąpi krapkowicki zespół SEN, który w zeszłym roku zaprezentował się szerokiej publiczności podczas Debiutów 54.KFPP w Opolu.
Po koncercie zespołu SEN będziemy mieli okazję posłuchać rewelacyjnych utworów w wykonaniu zdzieszowickiego zespołu AKTYWNI, który powstał teoretycznie w zeszłym roku ale w jego skład wchodzą muzycy którzy są przyjaciółmi już od lat.
O godzinie 21.00 zagra zespół ŁZY- wszystkim bardzo dobrze znany, grający muzykę pop-rock. Ich najpopularniejsze utwory to: „Agnieszka już dawno…” , „Narcyz się nazywam”, „Oczy szeroko zamknięte”, „Gdybyś był”, oraz „Puste słowa”.

NIEDZIELA
Drugi dzień rozpoczniemy rowerowym show – światowej klasy widowisko rowerowe, łączące w sobie emocje, rozrywkę, oraz edukację w jednym, dzieci będą miały okazję skorzystać z Akademii Rowerowej – czyli mobilnego miasteczka rowerowego. Uczestnicy szkolić będą swoją jazdę na rowerze w miasteczku ruchu drogowego oraz na profesjonalnych przeszkodach rowerowych. Dodatkowo z myślą o rodzicach została przygotowana specjalna strefa relaksu z leżakami oraz ćwiczenia z alkogoglami.
Od godziny 15.00 wysłuchać będzie można dobrze wszystkim znanego zespołu Honker, który gra już od 2014 roku i ciągle zachwyca publiczność nowymi utworami.
O godzinie 16.00 czeka nas prawdziwa petarda- występ zespołu „Czerwone i Czarne”, który powstał z inicjatywy byłego członka zespołu Czerwono Czarni Krzysztofa Bernarda. Repertuar grupy Czerwone i Czarne oparty jest o dokonania pierwszego polskiego zespołu big beatowego Czerwono Czarni. Wszystkie te utwory to wielkie przeboje lat 60 ubiegłego wieku. W nieco odmiennej aranżacji brzmią niezwykle interesująco.
Po koncercie Czerwone i Czarne, na scenie gościć będziemy wszechstronnie utalentowanego Alexandra Martinez- tancerza i piosenkarza, którego warunki głosowe pozwalają mu się swobodnie poruszać w niemal wszystkich gatunkach muzycznych, od muzyki pop, rock, poprzez jazz i na klasyce skończywszy. Alex znany jest przede wszystkim z występów w drugiej edycji programu „MAM TALENT”, w którym został laureatem III miejsca.
O godzinie 19.00 kolejna bomba – występ zespołu RED LIPS, wykonującego szeroko pojętą muzykę rockową. W 2013 Roku, Szturmem Podbili Polskie Stacje Radiowe Hitem „To Co Nam Było”. Chyba nie ma w Polsce osób które nie znają takich hitów jak: „Czarne i białe” czy „Zanim odejdziesz”.
Godzina 21.00 to występ absolutnego fenomenu – BOVSKA – jest określana jednym z najważniejszych debiutów muzycznych 2016 roku. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty „Kaktus” został wyprzedany 2 dni po premierze. Utwory Bovskiej jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 14 milionów razy. Ta liczba stale rośnie. Artystka otrzymała Złotą Płytę za sprzedaż ponad 10 tysięcy egzemplarzy singla „Kaktus”.
Obchody Dni Zdzieszowic zakończy niezwykły, obywający się po raz pierwszy w naszej gminie przestrzenny pokaz laserowy.

MGOKSiR