Zamykajmy za sobą drzwi mieszkania i domu

Złodzieje zwykle działają w ten sam sposób. Pod pozorem zbierania żywności, sprzedaży różnych rzeczy wybierają lokale, w których drzwi nie są zamknięte na klucz. Jeśli domownicy nie usłyszeli intruza, wtedy ten wchodzi do środka. Złodzieje najczęściej zabierają leżące na wierzchu torebki, telefony, portfele, biżuterie i szybko wychodzą. Dla mieszkanki Krapkowic, która zorientowała się, że ma w domu intruza po wezwaniu policji sytuacja zakończyła się zatrzymaniem obcej kobiety.

3 marca około 11:00 mieszkanka Krapkowic zorientowała się, że w jej mieszkaniu przebywa nie znana nikomu kobieta. Mieszkania Opola wykorzystała fakt pozostawienia niezamkniętych drzwi i po wejściu do domu, pod obecność domowników zaczęła sprawdzać szafki w pokojach. Właścicielka mająca w domu biżuterię i wartościowy sprzęt RTV zamknęła w nim obcą kobietę i powiadomiła policję.

Funkcjonariusze po zatrzymaniu 47-letniej mieszkanki Opola, po ustaleniu okoliczności zgłoszenia interwencji jeszcze tego samego dnia przedstawili zatrzymanej zarzut usiłowania kradzieży mienia o wartości ponad 10 tys. złotych oraz naruszenie miru domowego. Podejrzana przyznała się do przedstawionych przez kryminalnych zarzutów.

Policjanci radzą :
1. Zawsze zamykaj drzwi domu i mieszkania, nawet gdy jesteś w środku – zajęty pracami domowymi możesz nie zauważyć i nie usłyszeć, że ktoś wszedł do środka. Często też nie reagujesz sądząc, że to ktoś z domowników.
2. Reaguj na odgłos naciskanej klamki – sprawdzaj kto to robi i natychmiast informuj o takich sytuacjach Policję.
3. Dzwoń na Policję jeżeli zobaczysz nieznajomego, próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu lub zauważysz podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej, przed blokiem lub na parkingu.
4. Uczulaj na takie zagrożenia swoich sąsiadów, zwłaszcza gdy w mieszkaniu zostają osoby starsze lub dzieci.
5. Poznaj swojego sąsiada. Dobrze znający się i zorganizowani sąsiedzi mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom, kradzieżom, rozbojom i chuligaństwu. Porozmawiaj z Twoim sąsiadem o bezpieczeństwie w Waszym miejscu zamieszkania, ustalcie jak zachować „sąsiedzką czujność”.
KPP

One thought on “Zamykajmy za sobą drzwi mieszkania i domu

Comments are closed.