Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, wielu z nas wybierze się na cmentarz, żeby posprzątać i przygotować groby bliskich. Nie zapominajmy jednak o swoim bezpieczeństwie. Zabierajmy ze sobą tylko najpotrzebniejsze przedmioty. Pamiętajmy także o odblaskach, dzięki nim, będziemy widoczni na drodze.

Na cmentarzach pojawia się coraz więcej osób, które sprzątaj i przygotowują groby do Dnia Wszystkich Świętych. Niestety w rejonie cmentarzy również mogą pojawić się złodzieje. Dlatego tak ważne jest zadbanie o swoje bezpieczeństwo.

Wybierając się na cmentarz pamiętajmy, by zabrać ze sobą tylko najpotrzebniejsze przedmioty. Na te, które mamy przy sobie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Pamiętajmy, żeby nie zostawiać bez nadzoru torebek, portfeli czy telefonów. Uważajmy również na osoby w naszym otoczeniu. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, żeby stać się ofiarą złodziei. Niestety zajęte sprzątaniem i zamyślone osoby, to dla złodziei idealny cel. Szczególną czujność powinniśmy również zachować podczas korzystania z komunikacji publicznej. Zwłaszcza przy wsiadaniu i wysiadaniu. Policjanci, także Ci nieumundurowani będą dbać o bezpieczeństwo osób odwiedzających nekropolie.

Pamiętajmy także o swoim bezpieczeństwie na drodze. Zapadający szybko zmierzch, opady deszczu i mgły znacznie ograniczając widoczność. Dlatego tak ważne jest używanie przez pieszych i rowerzystów elementów odblaskowych. Osoba nie mająca odblasku widziana jest przez kierowcę z odległości około 40 metrów. Pieszego, który ma odblaski, kierowca widzi z ponad 100 metrów.
KWP