Zaczęli weekend

Kierowca skutera jadąc z dwójką pasażerów wymusił pierwszeństwo przejazdu wobec kierującej VW Polo. Ranni piętnastolatkowie trafili do szpitali. Kierowca skutera, najciężej poszkodowany z urazem głowy do szpitala w Opolu. Policjanci z Krapkowic wyjaśniają okoliczności wypadku do którego doszło w Walcach.

Wstępne ustalenia policjantów z krapkowickiej drogówki wskazują, że troje piętnastolatków, uczestników dzisiejszego wypadku drogowego z godziny 14:00, jechało skuterem bez kasków ochronnych. Młodzieńcy przewozili z sobą jeden kask, lecz jak to stwierdzili policjanci „nie brał on udziału w zdarzeniu” a był jedynie przyczepiony do skutera. Piętnastolatek, mieszkaniec miejscowości w gminie Walce nie posiadający uprawnień do kierowania skuterem z poważnym urazem głowy trafił do szpitala w Opolu. Natomiast drugi pasażer z urazem nogi trafił do szpitala w K-Koźlu. Pierwszemu pasażerowi nic się nie stało.

Przyczyną wypadku drogowego było prawdopodobnie na dostosowanie się do znaków drogowych na drodze podporządkowanej, zignorowane znaku STOP i wymuszenie pierwszeństwa przejazdu wobec kierującej samochodem osobowym.

Dokumentację z wypadku drogowego, sporządzone przez policjantów oględziny pojazdów, oględziny miejsca zdarzenia, dokumentacja fotograficzną i protokoły z badań trzeźwości oraz inne ustalenia funkcjonariuszy w najbliższych dniach trafią do Sądu w Strzelcach Opolskich.

Teraz to Sąd zajmie się trójką młodzieńców, którzy tak nieodpowiedzialnie i fatalnie zaczęli weekend.

zaczeli-weekend-2
KPP

One thought on “Zaczęli weekend

  • 25 września 2016 at 12:40
    Permalink

    Dlaczego autor tego reportażu nazywa motorower skuterem? Byłem na miejscu i żadnego skutera uczestniczacego w zdarzeniu nie widziałem ☺

Comments are closed.