Zabrzmiał ostatni dzwonek – zaczęły się wakacje

Dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce rozpoczęły się upragnione wakacje.

1.zakończenie roku szkolnego (1)Na uroczystych apelach w szkołach naszego powiatu nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz ich rodzice spotkali się po raz ostatni w tym roku szkolnym, aby zakończyć kolejny etap nauki.

– Za moich czasów mówiło się, że jeszcze tylko świadectwo, lanie i wakacje. – żartował w ZS im. Jana Kilińskiego starosta Maciej Sonik. – Całe szczęście  teraz jest inaczej: tylko świadectwo i od razu wakacje.

Najzdolniejszym uczniom wręczono świadectwa z wyróżnieniem. Kiliński może pochwalić się wieloma sukcesami. Emilia Cebula została finalistką konkursu Jugend debattiert – Młodzież debatuje i będzie reprezentować nasz kraj podczas finału finałów w Pradze. Szerzej pisaliśmy o tym tutaj:

Z kolei uczniowie klasy mundurowej ZS w Gogolinie zostali wicemistrzami Polski „w prezentacji programu artystycznego, a w klasyfikacji generalnej zajęli mocną piątą lokatę” podczas II Centralnego Zlotu Klas Mundurowych w Żaganiu.

Każda ze szkół może poszczycić się wieloma sukcesami. Teraz jednak najważniejsze dla wszystkich uczniów są wakacje. Jak je spędzić bezpiecznie?

GP