Za bardzo wczuli się w klimat filmu Vegi. Grozi im do 3 lat więzienia [VIDEO]

Trzem mieszkańcom powiatu krapkowickiego grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni awanturowali się na sali kinowej opolskiego Heliosa, w której wyświetlany był film Patryka Vegi „Kobiety mafii”. Najwyraźniej wczuli się za bardzo w klimat filmu.

Początkowo trzech mężczyzn (22, 24 i 28 lat) próbowała uspokoić obsługa kina. Mieszkańcy powiatu krapkowickiego wciąż jednak byli wulgarni, głośni i zaczepiali innych widzów. Wtedy do akcji wkroczył policjant, który był po służbie i czekał na kolejny seans, jednak i jego awanturnicy nie posłuchali.

– Dodatkowo najstarszy z nich zaczął ubliżać funkcjonariuszowi i szarpać go. – informuje opolska policja. – To diametralnie zmieniło charakter interwencji. Doświadczony, bo z 19-letnim stażem policjant, skutecznie obezwładnił awanturnika. Wówczas zaatakowali go jego dwaj koledzy. Jednak i im nie udało się przeszkodzić policjantowi. Choć w wyniku tych ataków skończyło się na obrażeniach, to interwencję przeprowadził do końca. Patrole wysłane przez dyżurnego dopełniły dzieła – cała trójka wylądowała w policyjnym areszcie.

Okazało się, że dwóch mężczyzn (24 i 28-latek) byli pod wpływem alkoholu, mieli ponad promil w organizmie. 22-latek był trzeźwy, jednak cała trójka usłyszała zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności osobistej funkcjonariusza.

Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

GP, fot. i film: KWP Opole

CZYTAJ TAKŻE