Za 113 km/h stracił prawo jazdy

Kolejny miłośnik szybkiej jazdy wpadł w ręce policjantów z krapkowickiej drogówki. 38-letni mieszkaniec Prudnika na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził swoim samochodem 113 km/h. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h kierujący samochodem stracił prawo jazdy.

Wczoraj (21 maja) miejscowi funkcjonariusze ruchu drogowego w Krapkowicach zatrzymali do kontroli drogowej osobową skodę. Przyczyną kontroli była prędkość kierującego.

Mężczyzna w terenie zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” gnał swoim samochodem z prędkością 113 km/h. Piratem drogowym okazał się 38-letni mieszkaniec Prudnika.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci już zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo 38-latek został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Krapkowiccy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy, niestety często dochodzi do rażącego łamania przepisów ruchu drogowego przez kierujących.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić samochód bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna próba kierowania bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

KPP