Ż. PLOTNIK: „Zawsze jestem dumna z moich podopiecznych”

Żaneta Plotnik prowadzi Klub Wokalisty, działający w Krapkowickim Domu Kultury. Jej podopieczni wystąpili na tegorocznych Dniach Krapkowic, ale nie będzie przesadą, gdy powiemy, że podbijają także sceny krajowe.

Debiutowała pięć lat temu na 47 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie „Debiuty 2010” i od razu zdobyła nagrodę słuchaczy Radia Opole. Reprezentowała także nasz kraj w Paryżu w Global Singing Talent Search Avon Voices 2011.

Po występie Klubu Wokalisty spotkaliśmy się z artystką i opiekunką młodych wokalistów.

Ż. PLOTNIK wywiadOd ilu lat zajmuje się Pani młodzieżą w KDK?

W domu kultury w Krapkowicach już trzeci rok prowadzę Klub Wokalisty.

Jak się Pani pracuje z taką dużą grupą?

Bardzo dobrze, choć momentami trudno ich opanować. Dzięki temu, że grupa jest duża mamy sporo przeróżnych osobowości. Są to dzieci, młodzież i dorośli w różnym wieku, więc wzajemnie się wspierają, pomagają i uczą się od siebie. Na zajęciach jednak często pracujemy indywidualnie i w małych zespołach co daje lepsze efekty.

Czy jest Pani zadowolona z dzisiejszych występów?

Ja zawsze jestem zadowolona i dumna z moich podopiecznych. Dziś jest dobre nagłośnienie i piękna pogoda, a dzieci zaśpiewały tak jak się przygotowywały, więc jestem bardzo zadowolona.

A może ma Pani większe plany związane z grupą, np. większe sceny muzyczne?

Dzieci cały czas występują, nie tylko na imprezach krapkowickich, tylko już teraz jesteśmy na etapie, że co tydzień jesteśmy na koncertach, występach, konkursach i festiwalach. Są to imprezy ogólnopolskie i międzynarodowe, wiec młodzi wokaliści już przymierzają się do dużych scen.

Jest to Pani praca czy hobby?

To jest moja praca i pasja, więc jakby jedno z drugim się wiąże. Dzięki temu, że jest to moja pasja to przyjemnie się pracuje.

Czy są osoby, które się bardziej wyróżniają?

Oczywiście są takie osoby, które wykazują większe zainteresowanie muzyką i śpiewem. Każdy chodzi na takie zajęcia w innym celu. Jedne osoby chodzą po to, żeby spotkać znajomych, jedne chcą nauczyć się techniki śpiewania, jedne chcą koncertować, inne chcą komponować. Każdy ma troszeczkę inny cel indywidualny, ale zdecydowanie wszystkich łączy muzyka.

Dziękuję bardzo za rozmowę.
TO