WYWIAD: Ismena Dąbrowska: „Moda to wielka machina, ogromny przemysł” [VIDEO]

 

W końcu jest! Długo wyczekiwany wywiad z niezwykle aktywną i ciągle zajętą Ismeną Dąbrowską. To kobieta, która sukcesywnie wspina się po kolejnych szczeblach kariery dziennikarskiej związanej z modą. Była redaktor prowadzącą Harpersbazaar.pl oraz Lamode.info, od kwietnia jest odpowiedzialna za biznesowy rozwój produktu, social media i linię redakcyjną serwisu Glamour.pl. Specjalnie dla czytelników naszego portalu Krapkowice24-7.com udzieliła wywiadu.

Grzegorz Podsiadło: Czym zajmujesz się na codzień?

Ismena Dąbrowska: Od 1 kwietnia jestem redaktor prowadzącą Glamour.pl. Więc w dalszym ciągu robię to, co lubię! To już trzeci serwis internetowy, którym kieruję i póki co jeszcze mi się nie znudziło.

Co przeciętny internauta może znaleźć na Glamour.pl?

Aktualnie serwis przechodzi szereg zmian, pracujemy nad jego nową wersją, ale wciąż przyświeca nam jedna myśl – piszemy i pokazujemy wszystko, o czym się mówi, co aktualnie dzieje się w świecie mody, urody, popkultury i social mediów. Pokazujemy, gdzie warto chodzić, co oglądać, jak spędzać czas.

Jak udało Ci się podjąć współpracę z The Designer Gallery i poprowadzić cykl The Look Inside?

To projekt, do którego zostałam zaproszona niezależnie od mojej pracy. To takie dodatkowe zajęcie. Tutaj mam szansę spróbować swoich sił w wideo, pokazać się przed kamerą. Zupełnie nowe doświadczenie!

Czym jest The Designer Gallery?

To otwarta pod koniec ubiegłego roku specjalna strefa w Galerii Mokotów. Tutaj moda łączy się ze sztuką! Są tu sklepy zarówno znanych polskich, jak i zagranicznych marek.

Na czym polega projekt „The Look Inside”?

Pokazujemy świat mody od kulis. Rozmawiamy z projektantami, osobami związanymi The Designer Gallery. Zdradzę, że w nowym sezonie zaglądamy nie tylko do ich butików, ale także pracowni!

Jak przygotowujesz się do każdego odcinka?

Przede wszystkim czytam ile mogę o danej osobie, marce. Robię research i obmyślam sobie zarys rozmowy – tzn. od czego chciałabym wyjść i na czym skończyć. Nigdy jednak plan nie zostaje zrealizowany w 100%, bo jak to z rozmowami bywa – nie da się ich do końca przewidzieć i dużo rzeczy rodzi się spontanicznie.

Twój pierwszy filmik z całego cyklu „The Look Iside” opierał się na spotkaniach i rozmowach z Kasią Sokołowską, reżyserką pokazów mody i jurorką programu „Top Model”. Jak udawała Wam się współpraca?

Kasia jest profesjonalistką. Wszystko robi na milion procent, u niej nie ma półśrodków. Kiedy kręciliśmy pierwszy odcinek była mocno przeziębiona, ale dała z siebie wszystko i w ogóle nie można poznać, że czuła się wtedy nie najlepiej. I co jak co, ale jest stworzona do bycia przed kamerą. Jest bardzo medialna! Wygląda świetnie, jest inteligentna, bardzo towarzyska i pięknie mówi. Można się tylko od niej uczyć.

Zawsze myślałem, że ubieranie się jest kwestią gustu. Kto i dlaczego decyduje o tym, co w danym sezonie jest modne?

Też tak kiedyś myślałam 😉 Ale moda to wielka machina, ogromny przemysł. Tam na górze siedzi masa osób, które myślą i głowią się nad tym, jakie będą trendy w kolejnym sezonie. I one są później widoczne nie tylko w modzie, ale także projektowaniu wnętrz, motoryzacji czy kuchni. Wpływają na to, jak później żyjemy, co w danej chwili cieszy się największą popularnością.

Jakie masz plany na najbliższą przyszłość?

Wciąż robić to, co kocham i co sprawia mi ogromną frajdę.

Szykujesz jakiś projekt związany z modą, który będzie miał miejsce w Krapkowicach?

A bylibyście zainteresowani?

Hehe, mówiąc szczerze nie wiem jak tego typu wydarzenie zostało by przyjęte w naszym mieście. Może kiedyś warto spróbować? Tymczasem życzę spełnienia się na stanowisku prowadzącej galomour.pl i do zobaczenia!

GP, fot. arch pryw. Ismena Dąbrowska

CZYTAJ TAKŻE