Wystartował projekt „KIS w Gminie Krapkowice szansą na lepsze jutro!”

Prowadzisz firmę lub pracujesz w dziale HR firmy z okolic Krapkowic i brakuje Ci personelu? Potrzebujesz zatrudnić nowego pracownika, ale nie chcesz inwestować w przeszkolenie go lub myślisz o stażyście? Szukasz pracownika produkcji, sprzątaczki lub pracownika administracyjnego, telemarketera, czy pomocy księgowej? Zgłoś się do  projektu „KIS w Gminie Krapkowice szansą na lepsze jutro!”

Uczestnicy projektu otrzymują nasze wsparcie poprzez szereg narzędzi, aby samodzielnie stanąć na rynku pracy. Zajęcia odbywają się w trybie grupowym i indywidualnym. Stworzyliśmy 5 grup, w których uczestnicy rozwijają swoje kompetencje miękkie biorąc udział różnych warsztatach jak: Sztuka Negocjacji, Umiejętność pracy w grupie, Trening Asertywności, Autoprezentacja, czy Radzenie sobie ze stresem związanym z pracą. Wynikiem spotkań indywidualnych uczestników z psychologiem jest stworzenie IPD (Indywidualny Plan Działania). To m.in na jego podstawie wstępnie dobrano szkolenie zawodowe, trwające min. 120 h, podczas którego uczestnicy podniosą lub nabędą kwalifikacje zawodowe. W międzyczasie uczestnicy zwiększają swoją samoświadomość oraz pracują nad swoimi celami zawodowymi na indywidualnych spotkaniach z job-coachem przez cały okres uczestnictwa w projekcie. Dodatkowo osoby mające problemy z obsługą komputera i Internetu korzystają z indywidualnych zajęć z trenerem obsługi komputera. Projekt kończy się płatnym z UE 3-miesięcznym stażem zawodowym z gwarancją zatrudnienia na min. 3 miesiące.

Klub Integracji Społecznej powstał we współpracy naszej firmy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Krapkowicach oraz Liderem Projektu – Stowarzyszeniem Miejski Klub Sportowy „SUPLES” w Krapkowicach. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnikami jest 60 osób bezrobotnych (35 kobiet i 25 mężczyzn), w tym 12 osób z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności z terenu Gminy Krapkowice.  Dla 20 z nich poszukujemy firm, w których odbędą staże. Projekt rozpoczął się 1 czerwca 2016 r. i potrwa do października 2017 r.

Zainteresował Cię ten projekt i potrzebujesz wiedzieć więcej lub chcesz się umówić na spotkanie w sprawie stażu? Zadzwoń, napisz lub odwiedź nas osobiście!

KONTAKT:
Zofia Siedlok
📞694 660 312
zofia@projektancikariery.pl
ul. Stanisława Staszica 8, 47-300 Krapkowice

szukasz-pracownika
KIS Krapkowice