Wyrok w sprawie mordercy Wiktorii z Krapkowic zapadnie w przyszłym tygodniu

Dziś, 21 września miała miejsce kolejna rozprawa, podczas której sądzony był Artur W., morderca Wiktorii z Krapkowic. Zostały odczytane mowy końcowe, w których prokurator żądał 25 lat więzienia, a obrońca najniższej możliwej kary, gdyż oskarżony… współpracował i jest młody.

Postępowanie sądowe ruszyło 31 sierpnia br. Na wniosek prokurator Marii Kostrzewy-Jelonek z Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Opolskich, zostało wyłączone z jawności na czas postępowania dowodowego. Odbyło się kilka spraw sądowych, zostali przesłuchani świadkowie, a biegli wygłosili swoje opinie.

– Arturowi W. zarzucono, iż dokonał zabójstwa Wiktorii, chcąc zatrzeć ślady rozboju, którego dopuścił się na niej. – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Opolu. – Po użyciu wobec pokrzywdzonej przemocy w postaci szarpania za rękę oraz silnego odepchnięcia, w wyniku czego upadła i uderzyła głową o betonowe podkłady – skutek czego utraciła przytomność – zabrał jej telefon komórkowy o wartości około 400 zł. Następnie przetransportował, pozostającą w stanie nieprzytomności Wiktorię na teren przepompowni ścieków, gdzie wrzucił ją do kolektora ściekowego, czym spowodował jej śmierć wskutek uduszenia gwałtownego poprzez utonięcie.

Podczas śledztwa uzyskano opinię DNA, dzięki której wykryto ślady biologiczne pokrzywdzonej na ubraniach oskarżonego.

Ponieważ w trakcie popełniania przestępstwa Artur W. nie był pełnoletni, grozi mu nie mniej niż 12 lat, ale nie więcej, niż 25.

– Za przestępstwo zabójstwa w związku z rozbojem grozi kara pozbawiania wolności nie krótsza niż 12 lat, 25 lat lub dożywocie. Wobec osoby, która w chwili popełnienia przestępstwa nie miała ukończonych 18 lat nie można orzec dożywocia. – informuje prokuratura.

Na dzisiejszej rozprawie w Sądzie Okręgowym w Opolu mowy końcowe wygłosił prokurator i obrońca.

– Oskarżyciel posiłkowy wnioskował dodatkowo o 200 tysięcy złotych zadośćuczynienia, które rodzina będzie chciała przeznaczyć na cele społeczne. – poinformowało Radio Opole. – Ponadto adwokat Andrzej Kuczera miał wątpliwości co do przyjętej wersji zdarzeń. Jego zdaniem ktoś mógł pomagać Arturowi W. – Oskarżony nie działał sam – podkreślał na sali rozpraw.

Wyrok zapadnie 27 września.
SE, fot. KPP

One thought on “Wyrok w sprawie mordercy Wiktorii z Krapkowic zapadnie w przyszłym tygodniu

  • 21 września 2016 at 11:54
    Permalink

    25 lat to za mało!!!!!!!!

Comments are closed.