Wypadek na drodze pomiędzy Żużelą i Brożcem – dwie osoby ranne

Wypadek na drodze pomiędzy Żużelą i Brożcem – dwie osoby ranne. Wypadek na drodze pomiędzy Strzeleczkami i Kujawami – dwie osoby ranne. Zdarzenie drogowe w Krapkowicach w rejonie skrzyżowania ulicy Prudnickiej i Słowackiego 11-letni rowerzysta poszkodowany. Do wszystkich zdarzeń drogowych doszło dwa dni temu w ciągu 7 minut.

Wszystkie zgłoszenia oficer dyżurny z Krapkowic otrzymał wczoraj (02.10.2017r) pomiędzy o godz. 19:21 do 19:28 w różnych częściach powiatu. Aż dwa zdarzenia były spowodowane brakiem oświetlenia. W Krapkowicach 11-latek jadąc rowerem bez oświetlenia nagle wtargnął na przejście dla pieszych doprowadzając do zderzenia z osobową skodą. Na szczęście po wizycie w szpitalu i po konsultacji lekarskiej nieletni wrócił na noc do domu.

Mniej szczęścia miał 70-letni kierowca ciągnika rolniczego i przewożona jako pasażer żona. Na nieoświetlony, jadący drogą ciągnik rolniczy najechał poruszający się w tym samym kierunku kierowca Renault Trafic. 35-letni kierowca busa, mieszkaniec Dobrzenia Wielkiego zeznał policjantom, że na nieoświetlonym odcinku drogi nie widział przed sobą przeszkody, gdy ją zauważył było już za późno na jakikolwiek manewr. Poszkodowani z ciągnika trafili do szpitali w Opolu i Nysie.

Równie niebezpieczne było zdarzenie z drogi pomiędzy Brożcem i Żużelą. 21-letni kierowca BMW – mieszkaniec Ściborowic, jadąc od Żużeli w kierunku Brożca, prawdopodobnie niedostosowując prędkości do warunków drogowych zjechał z drogi na pobocze, po uderzeniu w przepust zatrzymał się na polu. Dwie pasażerki w wieku 17 i 19 lat z obrażeniami zostały odwiezione do szpitali. Kierowca BMW stracił prawo jazdy.

KPP