Wyborcy zdecydowali: Andrzej Kasiura pozostanie burmistrzem Krapkowic

Wyborcy zdecydowali, że Andrzej Kasiura przez kolejną kadencję będzie burmistrzem Krapkowic.

W naszym powiecie do obsadzenia jet 19 mandatów ze 119 kandydatów w radzie powiatu i 21 mandatów z 80 kandydatów w radzie miejskiej. W całym powiecie uprawnionych do głosowania jest ok. 51 tys. osób.

Po raz kolejny do walki o fotel burmistrza stanęli burmistrz poprzednich kadencji Andrzej Kasiura i starosta Maciej Sonik. Początkowo sondaże pokazywały przewagę Sonika: 54% do 46%. Według nieoficjalnych informacji jednak wynikiem 508 głosów więcej wyborcy zdecydowali, że Kasiura sprawdził się w fotelu burmistrza i dali mu kolejny raz kredyt zaufania. Uzyskał on poparcie 4758 wyborców.

Gratulacje A. Kasiurze złożył na fb M. Sonik:

„Gratulacje dla Burmistrz Krapkowic – Andrzej Kasiura za świetny wynik! Wg nieoficjalnych wyników stosunkiem głosów 52,8% do 47,2% wygrał on wybory na burmistrza Krapkowic. Za wszystkie 4250 głosów oddanych na mnie serdecznie dziękuję! 493 głosy więcej niż 4 lata temu to dla mnie dobra motywacja do dalszej pracy.”

ź: facebook.com/sonik2018

Wynik skomentował także Witold Rożałowski z gabinetu starosty:

„Koniec kampanii, wyborcy wydali werdykt i trzeba go szanować. Na tym polega demokracja. Mam głęboką nadzieję, że nerwowa, wyborcza rywalizacja nie odmieniła kandydatów i z czystym sumieniem będziemy mogli spojrzeć sobie w oczy i podać rękę. Bez względu na barwy i przekonania.”

ź: facebook.com/rozalowski

– Drodzy mieszkańcy gminy Krapkowice, dziękuję za okazane zaufanie oraz ponowny wybór na stanowisko burmistrza. –  napisał na swoim FB Andrzej Kasiura. – Państwa głosy stanowią dla mnie motor napędowy do dalszego działania. Dziękuję także za wybór radnych do Rady Miejskiej w Krapkowicach. Przed nami pięć lat wspólnej pracy dla dobra wszystkich mieszkańców, bo Krapkowice – miasto i sołectwa są dla nas najważniejsze.

GP, fot. UMiG