Wracając do domu zasnął za kierownicą, bo… miał trzy promile

Funkcjonariusz krapkowickiej drogówki patrolując miasto podjął interwencję wobec kierowcy, który z głową opartą o kierownicę stał samochodem na skrzyżowaniu. Wystarczyło otwarcie drzwi samochodu i próba udzielenia pomocy aby natychmiast ustalić co jest przyczyną postoju kierowcy. Mieszkaniec Krapkowic już stracił prawo jazdy. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.

Wczoraj około 13:40 funkcjonariusz krapkowickiej drogówki patrolując rejon Otmętu w rejonie skrzyżowania ulicy Żeromskiego i Chrobrego zauważył samochód, którego kierowca stoi na skrzyżowaniu i nieruchomo opiera głowę o kierownicę.

W związku z podejrzeniem nagłego pogorszenia stanu zdrowia uczestnika ruchu drogowego, policjant natychmiast podjął interwencję. Już samo otwarcie drzwi samochodu i silna woń alkoholu dały odpowiedź na niestandardowe zachowanie kierowcy.

Okazało się bowiem, że 44-letni mieszkaniec Krapkowic w drodze do domu, po dojechaniu do skrzyżowania zasnął za kierownicą samochodu. Policjant po obudzeniu kierowcy i poddaniu badanu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu stwierdził, że ten ma 3 promile alkoholu.

Drzemka w środku dnia na środku skrzyżowania zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy oraz wszczęciem postępowania karnego. Mężczyźnie teraz grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP