WOŚP 2019 – w Warszawie „Światełko do nieba” bez fajerwerków. A w Krapkowicach?

Jurek Owsiak, główny dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, poinformował, że podczas finału 13 stycznia w Warszawie nie wystrzelą tradycyjne fajerwerki. A jak będzie wyglądało „Światełko do nieba” w Krapkowicach?

Na facebookowym profilu Owsiak poinformował o swojej decyzji.

– Nie strzelamy. – napisał na FB Jurek Owsiak. – Dzięki za wczorajszą kulturalną dyskusję. Mam nadzieję, że nasze odstąpienie od pokazu fajerwerków przyczyni się do globalnego zakazu urządzenia strzelania na dziko, co istotnie jest wielką zmorą sylwestrowego dnia, nie tylko w dużych miastach, ale całej Polsce.

O to jak będzie wyglądało „Światełko do nieba” zapytaliśmy dyrektora Krapkowickiego Domu Kultury.

– W Krapkowicach podobnie jak w latach ubiegłych będzie krótki pokaz fajerwerków. – poinformował nas dyrektor KDK Aleksander Bernat. – Być może będzie to ostatni pokaz fajerwerków przygotowany przez Krapkowicki Dom Kultury, ponieważ docierają do mnie głosy zwłaszcza od właścicieli zwierząt, którzy proszą, żeby może zrezygnować z pokazów fajerwerków ze względu na ich dobro. W pełni ich rozumiem dlatego też wcześniej podjąłem decyzję o nieorganizowaniu pokazów podczas Dni Krapkowic. Zobaczymy jaki będzie odzew mieszkańców po „światełku do nieba”, jeżeli będzie więcej głosów przeciw pokazom fajerwerków to z nich zrezygnujemy.

27 finał w Krapkowicach odbędzie się 13 stycznia.

GP