Wolfgang Schneider nowym dyrektorem Zamku

Z końcem roku szkolnego 2017/2018 na emeryturę odchodzi dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach Janina Kos. Od 1 września zastąpi ją dotychczasowy wicedyrektor szkoły Wolfgang Schneider.

O tym, że to właśnie Wolfgang Schneider obejmie funkcję dyrektora szkoły mówiło się od dłuższego czasu, dlatego nie było zaskoczenia, gdy 19 czerwca wygrał on konkurs na dyrektora szkoły. Zastąpi Janinę Kos, która pełniła tę funkcję od 23 lat. 12 lipca z kolei zarząd powiatu podjął odpowiednie uchwały, dzięki którym dotychczasowy wicedyrektor  będzie mógł objąć to stanowisko.

Wolfgang Schneider jest nauczycielem fizyki z 25-letnim doświadczeniem. Wśród uczniów cieszy się opinią bardzo dobrego nauczyciela, a także człowieka eleganckiego i prawego. W 2014 roku zdobył nawet tytuł Mistera Grona Pedagogicznego.

– Panu dyrektorowi gratuluję i życzę wielu sukcesów! – napisał na swoim profilu starosta Maciej Sonik. – Pani dyrektor Janina Barbara Kos, która w tym roku po 23 latach kierowania placówką przechodzi na emeryturę, wysoko pozostawiła poprzeczkę. Wierzę, że nowy dyrektor poradzi sobie z kierowaniem szkołą równie dobrze.

Wolfgang Schneider funkcję dyrektora zacznie sprawować od nowego roku szkolnego 2018/2019, czyli od 1 września.

Red., fot. Starosta Krapkowicki Maciej Sonik/fb