Wojewódzkie Obchody Święta Policji odbędą się w Krapkowicach. Będą utrudnienia w ruchu

 

Już jutro, 19 lipca, na krapkowickim rynku odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Związane są z ogólnopolskim świętem policji, które przypada na 24 lipca.

W tym roku przypada 98 rocznica powstania polskiej policji.

– 24 lipca 1919 roku powołano Policję Państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. – informuje KPP. – Nawiązując do tradycji Policji Państwowej, w lipcu 1995 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 24 lipca – Świętem Policji.

Zobacz plan obchodów:

11:00 – msza w kościele pod wezwaniem Św. Mikołaja

12:00 – oficjalna część uroczystości na krapkowickim rynku, wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych, defilada policyjna, koncert orkiestry policyjnej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W związku z tym na czas próby generalnej oraz uroczystości na rynku zostanie zmieniona organizacja ruchu już od godzin porannych.

– Związane jest to z próbą generalną – zaplanowana na godzinę 9:00 oraz samą uroczystością. – wyjaśnia KPP. – W tym czasie zostanie zablokowany wjazd na ul. Rynek, również zostanie wprowadzony zakaz parkowania na płycie rynku. Utrudnienia w ruchu potrwają do około godziny 14:00. W tym czasie policjanci proszą kierowców o wyrozumiałość i cierpliwość.

Patronat honorowy nad uroczystościami objął Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.


KE