Wnuk okradł swoją babcię. To nie jedyny przypadek kradzieży rodzinnych

Zarzuty kradzieży, paserstwa oraz zarzut włamania usłyszało łącznie czterech mężczyzn ustalonych przez krapkowickich kryminalnych. Do przestępstw kradzieży i włamania dochodziło na terenie Krapkowic. Jak się okazało poszkodowani i podejrzani do w pierwszym przypadku znajomi a w drugim wnuk.

Policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów.
Na początku września kobieta, która przyjechała do Polski w odwiedziny do swojej rodziny zgłosiła policjantom kradzież telefonu komórkowego o wartości prawie 1400 złotych.

Kryminalni zajmujący się tą sprawą, dwa miesiące później w jednym z komisów na terenie woj. opolskiego znaleźli skradziony telefon. Późniejsze czynności z 38-latkiem, który sprzedał za 250 złotych w komisie skradziony telefon doprowadziły do ustalenia okoliczności kradzieży. Jak się okazało poszkodowana kobieta straciła wartościowy aparat na jednej z imprez u swoich znajomych. Zarzut kradzieży do tej sprawy usłyszał 48 latek a zarzut paserstwa związany ze sprzedażą kradzionego telefonu w komisie, 38-latek.

Brakiem jakichkolwiek uczuć wyższych wykazał się natomiast wnuk kolejnej poszkodowanej kobiety. Na początku grudnia policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do mieszkania na jednym z osiedli w Krapkowicach. Włamywacz skradł sprzęt RTV, alkohol, słodycze, biżuterie i pieniądze o łącznej wartości 4 tys. złotych. Już w chwili zgłaszania poszkodowana sugerowała policjantom, że o włamanie do swojego domu podejrzewa wnuka, mieszkańca powiatu strzeleckiego.

Ustalenia policjantów z Krapkowic i Strzelec Opolskich doprowadziły już następnego dnia do zatrzymania 22-latka. Dalsze działania operacyjne skończyły się odzyskaniem większości zrabowanych przedmiotów i na zatrzymaniu kolejnego, również 22-letniego mężczyzny, mieszkańca Kędzierzyna Koźla. Jak się okazało podejrzani działając razem przyjechali do Krapkowic i okradli kobietę, która dla jednego z podejrzanych była babcią.

Teraz włamywaczom grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.
KPP