Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy tuż tuż. Nie daj się oszukać!

Już jutro, 15 stycznia, odbędzie się 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku na ulice naszego powiatu, a także w całej Polsce, wyjdą wolontariusze, którzy będą zbierać pieniądze (w tym roku na ratowanie życia i zdrowia dzieci i seniorów). Zobacz jak będą wyglądały identyfikatory i prawidłowo oznakowane puszki, aby nie dać się oszukać.

Podczas 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulice wielu miast w Polsce wyjdą wolontariusze. W samym powiecie krapkowickim będzie ich ok. 150.

– Kwestujący jak co roku będą pod szczególną kontrolą policjantów, którzy będą dbać o to aby nikt z kwestujących nie był poszkodowany różnymi niebezpiecznymi sytuacjami do jakich dochodziło na terenie kraju. – informuje krapkowicka policja.

To także czas, w którym nie śpią oszuści, chcący wyłudzić z naszych kieszeni coś dla siebie. Aby nie dać się nabrać przedstawiamy wzory identyfikatorów i prawidłowo oznaczonych puszek.

Komenda Główna Policji daje także rady i akcentuje na co należy zwracać uwagę.

  • Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
  • Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
  • Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;
  • Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

A co będzie się działo w Krapkowicach? Sprawdź klikając w obrazek poniżej.

KM, KGP, fot. WOŚP