Weź udział w drugim dogtrekkingu

Już 7 października odbędzie się drugi Krapkowicki Dogtrekking. To bieg charytatywny, którego celem jest zebranie funduszy na fundację opiekującą się psami. Patronem medialnym ponownie został nasz portal Krapkowice24-7.com.

Pierwszy dogtrekking spotkał się z dużym zainteresowaniem naszych Czytelników.

– Chcemy propagować życie ze zwierzakiem, a dokładniej – kulturę posiadania psa. – mówiła wtedy jedna z organizatorek Katarzyna Majkutewicz. – Chodzi o to, by wydarzenie miało także wymiar dydaktyczny dla dzieci i dorosłych.

Jak narazie zgłosiło się trzydzieści osób z Opola, Gliwic czy Katowic, ale jest jeszcze czas. Jak to zrobić? To proste! Wystarczy wejść na stronę zmierzymyczas.pl i wypełnić formularz rejestracyjny. Koszt udziału wynosi 30 zł.

– To właściwie nie do końca jest bieg. – tłumaczy Joanna Majdzińska. – Równie dobrze można z psiakiem spacerować, a nawet nieść go na rękach. Chodzi o sam fakt spędzenia czasu ze swoim pupilem i o wsparcie naszej inicjatywy. Oczywiście cały dochód przeznaczymy na fundację.

Imprezę organizuje Fundacja Górażdże „Aktywni w regionie”, Fundacja Fioletowy Pies Opole oraz Joanna Majdzińska i Katarzyna Majkutewicz.

GP