Wczesna rehabilitacja kobiet po porodzie

Zwykle, gdy test ciążowy okazuje się dodatni, pojawia się myśl: pora umówić się do ginekologa. Jest jednak też inne rozwiązanie – można od razu udać się do położnej i stać się uczestniczką jednego z trzech projektów zebranych razem pod nazwą Rodzimy w Opolskim, działających w ramach programu „Opolskie dla Rodziny”, obejmujących swoim zasięgiem całe województwo opolskie. W październiku dwa takie spotkania odbędą się w Krapkowicach. Pierwsze już  5 października.

W powiecie krapkowickim realizowany jest program pn. „Poprawa dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych i społecznych w zakresie kompleksowej opieki nad matką i dzieckiem na obszarze południowym województwa opolskiego”. Współfinansowany on jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Budżetu Państwa w ramach Osi Priorytetowej VIII Integracja społeczna Działanie 8.1 – Dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych i społecznych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 (RPO WO 2014-2020).

Udział w projektach jest bezpłatny. Można do nich przystąpić w dobrowolnym momencie, czyli na każdym etapie ciąży, tuż po porodzie, a nawet zanim twoje dziecko ukończy drugi rok życia.

5 października o godz. 14:00 w Centrum Zdrowia Otmęt (ul. Jagiellońska 29) odbędzie się spotkanie „Wczesna rehabilitacja kobiet po porodzie”.

Wczesne podjęcie pracy nad ciałem po porodzie jest bardzo istotne, zwłaszcza jeśli chodzi o pełen powrót mamy do formy. W ramach projektu panie po porodzie, zarówno naturalnym, jak i cięciu cesarskim, będą miały możliwość odbycia spotkań w formie grupowej i indywidualnej z fizjoterapeutą.

Na spotkaniach panie:
– nauczą się, jak ćwiczyć, aby wzmacniać i stabilizować całe ciało, zapobiegać zaburzeniom postawy,
– nauczą się, jak ćwiczyć, aby wzmacniać mięśnie dna miednicy – w zakresie leczenia i profilaktyki nietrzymania moczu,
– nauczą się, jak zapobiegać wystąpieniu bólów kręgosłupa,
– będą mogły skorzystać z terapii blizny po cięciu cesarskim i nacięciu krocza,
– nauczą się, jak być świadome swojego ciała.

Zajęcia są realizowane przez Gabrielę Eliasz-Łukasiewicz.

INFORMACJE I ZAPISY NA SPOTKANIA POD NUMEREM TELEFONU 577 999 037.

GP, rodzimywopolskim.pl