Warsztaty w ramach Drumfest 2016

W ramach międzynarodowego festiwalu Drumfest 2016, oprócz ciekawych koncertów będzie można wziąć udział w warsztatach muzycznych.

Swoją wiedzą, doświadczenie, wirtuozerią i tajnikami technik podzielą się z nami wybitni perkusiści.

 

21-23.10.2016 zapraszamy do Opola na warsztaty:

Jason Sutter (USA)- amerykański muzyk, perkusista zespołu Smash Mouth w latach 2006-07. Zacząłprofesjonalnie grać na perkusji w wieku 13 lat. Pierwsze lata kariery spędził w Bostonie, gdzie nagrywał z wieloma amatorskimi kapelami, m.in. Letters to Cleo. Lata 90. spędził na graniu z wieloma kapelami i osobistościami jak Chantal Kreviazuk, Nina Gordon, Butch Walker i Our Lady Peace.

W 2004 roku Sutter, na prośbę swojego kolegi Stacy’ego Jonesa, dołączył do zespołu American Hi-Fi, z którym nagrał jeden album, Hearts On Parade.Jason dołączył do Smash Mouth w roku 2006, po tym jak z zespołu odszedł Michael Urbano. Sam odszedł po niespełna roku z niewiadomych powodów.W 2012 roku dołączył do zespołu Marilyn Manson jako perkusista na światową trasę koncertową.

Russell Gilbrook (UK) – brytyjski perkusistsa rockowy, wspierał artystów takich jak Greg Bissonette i Liberty DeVitto . Pracował / koncertował z Chrisem Barberem i jego zespołem, a także z Alanem Price . Russell Gilbrook również pracował z Tonym Iommi , Lonnie Donegan , Johnem Farnham , Vanem Morrisonem. Gilbrook uczy techniki gry na perksuji w telwizji Sky oraz posiada pozycję wykładowcy w Instytucie Muzyki w Brighton Institute of Modern Music i opublikował kilka materiałów dydaktycznych. Prowadzi warsztaty i kliniki perkusyjne w całej Europie . Obecnie jest perkusistą legendarnej grupy Uriah Heep.

Maciej Gołyźniak (Polska) – Ceniony muzyk perkusyjny z systematycznie powiększającym się dorobkiem, który z pasją regularnie bierze udział w nowych, projektach muzycznych i współpracuje z wciąż powiększającą się grupą artystów. Do tej pory nagrywał i występował na koncertach m.in. z Moniką Brodką, Anią Dąbrowską, Pawłem Kukizem, Emigrantami, Kasią Cerekwicką , Markiem Kościkiewiczem, Ryszardem Rynkowskim, Andrzejem Piasecznym, Kostkiem Joriadisem, Sławkiem Uniatowskim, Dezire, Toronto czy Sorry Boys. Nagrywał także muzykę dla filmu i teatru oraz kultowe reklamy sieci Orange. Koncertował w Kanadzie, Japonii, Indiach i prawie całej Europie.

Jason Bittner (USA) – amerykański perkusista. Jason Bittner znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole Shadows Fall, którego jest członkiem od 2002 roku. Wraz z grupą uzyskał m.in. dwukrotnie nominację do nagrody amerykańskiego przemysłu fonograficznego Grammy.

Występował z zespołem Anthrax, był członkiem formacji Toxik a od 2014 roku występuje w grupie Flotsam and Jetsam. Muzyk współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: Stigmata, Crisis, Stigmata, Everdark, Burning Human, Marty Friedman i Hellspeak. W 2004 i 2005 roku został wyróżniony tytułem najlepszego perkusisty w plebiscycie magazynu branżowego Modern Drummer.

Gary Novak (USA)  Bębniarz, który ma zakres dynamiki Steve’a Gadda, potężne uderzenie, które przeradza się w delikatny szum. Kiedy był młodym początkującym perkusistą jego styl i gra na perkusji zwróciła uwagę  Chick Corea,następnie do współpracy zaprosił go   Allan Holdsworth oraz na długie lata  Alanis Morissette. Zaufali mu Lee Ritenour, Robben Ford oraz Michael McDonald.

Dennis Chambers rekomendował go na swoje zastępstwo podczas trasy HBC Super Trio, gdzie na 23. Międzynarodowym Festiwalu DRUM FEST zagrał wsólnie z Jeffem Berlinem i Scottem Hendersonem w Opolu.

Rick Latham (USA)- to jeden z najbardziej wziętych sesyjnych i koncertowych perkusistów w USA, uznany artysta solowy, kompozytor, autor, wykładowca i guru perkusji. Sukces jego książki „Advanced Funk Studies” zwrócił na niego uwagę całego świata perkusyjnego zaledwie w wieku 25 lat. Obecna działalność Ricka Lathama obejmuje intensywne trasy koncertowe, sesje nagraniowe, warsztaty perkusyjne, masterclasses, lekcje prywatne, ale także komponowanie i produkcję muzyczną.

Katy Elwell Zespół założony w 2006 roku kiedy perkusistka Katy Elwell, basista William Knox i gitarzysta i wokalista Mathieu Ricou poznali się i odkryli, że łączy ich wspólna wizja muzyki. Zaczęli tworzyć z myślą o kreacji muzyki nietuzinkowej, unikalnej i czysto rockowej. Pierwszym wydanym krążkiem było demo w 2007 “La Criée”, które zaowocowało serią koncertów we Francji. Następnie nagrali mini album “Venus” gdzie usłyszeć można polirytmiczne dźwięki porównywane do twórczości Tool czy King Crimson. Zaczęli koncertować, supportowali największe francuskie gwiazdy rocka (Gojira, Punish Yourself, Loudblast, Enhancer) i w 2011 Lizzard nagrał swój pierwszy album w Los Angeles „ Out of Reach” Koncertowali również po Europie, występowali przed Terrym Bozzio na jego trasie koncertowej, w 2016 roku otwierali każdy koncert europejskiej trasy koncertowej Adrian Belew Trio. W październiku 2014 wydali album „ Maj”.

Dostępne są również karnety na wszystkie warsztaty w ten weekend w cenie 85zł  dostępne tutaj.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął m.in. nasz portal Krapkowice24-7.com.
Drumfest2016