Ustawiał nawigację

Gdy stanął na skrzyżowaniu kierowca Audi zaczął przestawiać nawigację. Skręcając w lewo nie zauważył nadjeżdżającego od Krapkowic Subaru. Tylko tyle i aż tyle, aby w wyniku skupienia uwagi na nawigacji, a nie na drodze doszło do wypadku drogowego.

Utrudnienia w ruchu związane z wprowadzonym przez policjantów w miejscu wypadku wahadłem trwały około 2 godzin. W  zdarzeniu z godziny 18:50 poszkodowanym został 50 letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Kierowca Subaru z obrażeniami ciała karetką został odwieziony do WCM w Opolu.

45-letni mieszkaniec Wrocławia przyznał się do nieodpowiedzialnego zachowania na drodze. Policjanci z Krapkowic po wykonaniu oględzin miejsca wypadku zatrzymali dowody rejestracyjne samochodów.

Policjanci przypominają: za kierownicą skupiamy się tylko na drodze. Nie skupiamy się na rozmowie telefonicznej, ustawianiu radia czy nawigacji, przeglądaniu Internetu, sprawdzania zawartości schowków, odpalaniu papierosa, poprawianiu siedzenia, podziwianiu widoków itp. Chwila dekoncentracji, tak jak w tym zdarzeniu niesie za sobą ryzyko spowodowania wypadku drogowego.

KPP