Usłyszeli zarzuty udziału w dwóch rozbojach [VIDEO]

Dwa rozboje dokonane w grudniu 2017r, to „dorobek” czterech mężczyzn ustalonych i zatrzymanych przez policjantów z Krapkowic. Podejrzani grożąc nożem ukradli kasetkę z pieniędzmi na szkodę pracownicy jednego ze sklepów. Kilkanaście dni później na klatce schodowej jednego z budynków pobili a następnie okradli z pieniędzy znajomego. Trzej podejrzani do brutalnych rozbojów usłyszeli już zarzuty oraz na wniosek prokuratury zastosowano wobec nich najsurowszy środek zapobiegawczy. Najmłodszy z podejrzanych, 17-letni mieszkaniec Krapkowic objęty jest dozorem policji.

Do pierwszego przestępstwa doszło w Krapkowicach na początku grudnia 2017r wieczorem. Z ustaleń krapkowickich policjantów wynika, że 22-latek z Krapkowic wraz z drugim mężczyzną grożąc nożem zażądali wydania kasetki z utargiem od pracownicy jednego ze sklepów. Po dokonanym rozboju i kradzieży około 1200 złotych podejrzani zbiegli wraz z łupem.

Kilkanaście dni później policjanci zostali poinformowani o kolejnym rozboju na mieszkańcu Krapkowic. 22-latek oraz 23-latek na klatce schodowej jednego z budynków wielorodzinnych zatrzymali swojego znajomego. Poszkodowany był przez mężczyzn bity pięściami i kopany a następnie okradziony z portfela i pieniędzy. Mieszaniec Krapkowic w wyniku rozboju stracił mienie w kwocie 1200 złotych.

Tego samego dnia, kilka godzin później policjanci w jednym z mieszkań zatrzymali dwóch podejrzanych o rozbój na mężczyźnie.

Przeprowadzone przeszukania, ustalenia operacyjne oraz przesłuchania ustalonych przez kryminalnych świadków jak również zabezpieczone dowody doprowadziły śledczych do powiązania zatrzymanych mężczyzn z wcześniejszym rozbojem na sklep. Do tych dwóch spraw policjanci zatrzymali jeszcze kolejnych dwóch mężczyzn w wieku 36 i 17 lat.

Na podstawie dotychczas zebranych dowodów, trzech mężczyzn w wieku 22, 23 i 36 lat na wniosek Prokuratury zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 i 2 miesięcy. Najmłodszy, 17–latek objęty jest dozorem policji i zakazem opuszczania miejsca zamieszkania po godzinie 16:00.

Teraz podejrzanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz filmik policji:

źródło: KPP
fot. screen filmu
Film: KPP