UMiG wstrzymał zmianę organizacji ruchu na ul. Mickiewicza w Krapkowicach

O tym, że organizacja ruchu na ul. Mickiewicza w Krapkowicach będzie zmieniona poinformował w drugim tygodniu października UMiG Krapkowice. Ruch jednokierunkowy miał się zaczynać od wjazdu na ul. 3 Maja, tuż przy bramie wejściowej na cmentarz.

– Planowana reorganizacja ruchu w tym miejscu, to efekt licznych sygnałów mieszkańców o utrudnionym przejeździe z uwagi na zaparkowane samochody wzdłuż muru cmentarnego. Problem w szczególności nasilający się podczas uroczystości pogrzebowych, świąt, nabożeństw itp. – wyjaśniał wtedy UMiG Krapkowice.

Do burmistrza wpłynęła jednak petycja innych mieszkańców, w związku z czym realizacja zmiany organizacji ruchu na ul. Mickiewicza została wstrzymana. 3 listopada zadanie to zostanie skonsultowane z radnymi.

– O zmianę organizacji ruchu wnioskował radny, Adam Holinej. – przypomina UMiG. – Analizy pracowników oraz konsultacje z funkcjonariuszami policji wskazują na zasadność zmiany organizacji przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, które jest priorytetem.

Do sprawy zmiany organizacji ruchu na pewno jeszcze wrócimy.
SM

CZYTAJ TAKŻE