Ulica Opolska doczeka się w końcu remontu?

Rok 2019 zapowiada się całkiem interesująco, jeśli chodzi o ilość planowanych inwestycji drogowych w gminie Krapkowice. Plany planami, jednak co uda się zrealizować?

Gmina planuje rozpocząć przebudowę ul. Kasprowicza (koszt: 600 tys. zł), prowadzi także rozmowy województwem w sprawie ulicy Opolskiej.

Droga nr 415, czyli ul. Opolska, to droga wojewódzka. Zgodnie z ustawą o drogach publicznych drogi wojewódzkie stanowią własność właściwego samorządu, czyli województwa i to on jest zarządcą drogi. Do jego obowiązków (zgodnie z art. 20 ust. o drogach publ.) należą m.in.: kontrola okresowa stanu dróg i chodników, utrzymanie nawierzchni, a także wykonywanie interwenyjnych robót utrzymaniowych, konserwacyjnych i porządkowych.

W budżecie gminy Krapkowice zabezpieczonych jest kilkaset tysięcy złotych dotacji do tych remontów. Stan nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Gdy opublikowaliśmy artykuł informujący o tym, że przy ul. Opolskiej ma powstać nowy budynek Komendy Powiatowej Policji pierwsze komentarze naszych Czytelników dotyczyły właśnie stanu drogi. Nasi Czytelnicy obawiają się jak miałyby wyglądać dojazdy radiowozów na miejsca wypadków i interwencji właśnie przez te wszystkie dziury oraz przez zakorkowane centrum.

Najprawdopodobniej ulica Opolska zostanie wyremontowana od samych Zakładów Papierniczych aż do ronda w centrum miasta i podzielona zostanie na dwa etapy. Jako pierwszy ma być wyremontowany odcinek od dawnego przejazdu kolejowego przy ul. Dworcowej do poczty (ok. 750 m).

Remont ma trwać dwa lata i kosztować ok. 2 mln. zł.

Ul. Opolska wiele razy była „łatana”. W trakcie obecnej zimy tworzą się kolejne dziury. Remont nawierzchni jest niezbędny.

KE

One thought on “Ulica Opolska doczeka się w końcu remontu?

  • 2 lutego 2019 at 09:53
    Permalink

    jak nie zdążą to policja rozwali swoje samochody. I kto wtedy będzie gonil przestepcow?

Comments are closed.