Ukradł na stacji paliw samochód – zatrzymany po pościgu

Policjantki z Komisariatu Policji w Zdzieszowicach zatrzymały po pościgu mężczyznę podejrzanego o kradzież busa o wartości 20 tys. złotych. Właściciel samochodu już odzyskał skradzione auto. Podejrzany o dokonanie kradzieży usłyszał w tej sprawie zarzut. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

O kradzieży do której doszło 1 września około 5:30 policjantki ze Zdzieszowic zostały powiadomione przez oficera dyżurnego. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że do kradzieży busa doszło na miejscowej stacji paliw. Złodziej wykorzystał fakt pozostawienia przez kierowcę kluczyków w samochodzie. Gdy kierowca wszedł na teren stacji paliw, złodziej wsiadł do samochodu i ruszył w kierunku Krapkowic.

 

Natychmiast podjęta interwencja i pościg za skradzionym busem, kilkanaście minut później doprowadziła do ujawnienia w okolicach Krapkowic poszukiwanego pojazdu.

Po pościgu, zatrzymaniu samochodu policjantki obezwładniły i zatrzymały podejrzanego o dokonanie kradzieży busa.
34-letni mieszkaniec Zdzieszowic na podstawie zebranego w tej sprawie materiału usłyszał już zarzut kradzieży samochodu do którego się przyznał. Właściciel samochodu odebrał od policjantów swoją własność.

Za czyn, o który jest teraz podejrzany 34-latek, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP