Tradycyjnie i nowocześnie – Środa Żurowa za nami

23 marca na całym Śląsku obchodzono Środę Żurową. O tym charakterystycznym święcie pisaliśmy niedawno.  Również w Krapkowicach, dzięki Starostwu Powiatowemu, powrócono do tradycji.

Podobnie jak rok temu Starostwo Powiatowe zorganizowało dla wszystkich kiermasz świąteczny na boisku przy os. XXX lecia w Krapkowicach – Otmęcie.

Od godz. 14:00 rozpoczął się kiermasz wielkanocny, na którym można było dokonać przedświątecznych zakupów, a także wziąć udział w malowaniu wielkiej pisanki. Z kolei od 17:30 zaczęło się palenie ognisk wraz z pieczeniem kiełbasy. Wieczór zakończył się niezwykle widowiskowym pokazem ognia w wykonaniu grupy Azislight.środa żurowa

– To jest tradycja, którą staramy się przywracać, ale także taka, którą dużo osób pamięta jeszcze z dzieciństwa – mówił starosta Maciej Sonik. – Myślę, że to jest dobry sposób na to jak połączyć tradycję z takim nowoczesnym przebywaniem w społeczności lokalnej. (zobacz całą wypowiedź starosty i filmik przygotowany przez SP klikając w obrazek obok).
DM, fot: kadr z filmu – Starostwo Powiatowe w Krapkowicach

CZYTAJ TAKŻE