Szczęśliwego nowego roku… szkolnego!

1 września nadszedł najmniej lubiany czas przez uczniów – powrót w szkolne progi. W szkołach całego powiatu w godzinach porannych odbyły się apele rozpoczynające nowy rok szkolny 2016/2017.

Jest to rok, w którym na uczniów, ich rodziców i nauczycieli czekają kolejne zmiany, wynikające w dużym stopniu ze zmiany partii rządzącej. Co takiego się zmieni? Przeczytaj klikając w link poniżej.

W szkołach całego powiatu nowy rok szkolny rozpoczęły poranne apele.

– Nie bójcie się popełniać błędów, nie bądźcie perfekcyjni, gdyż tylko dzięki temu zdobędziecie swoje doświadczenie. – mówiła podczas rozpoczęcia Iwona Medwid, dyrektor ZS im. J. Kilińskiego w Krapkowicach.

To właśnie w tej szkole starosta krapkowicki Maciej Sonik wręczył stypendia przyznane przez Radę Powiatu Krapkowickiego. Taka pieniężna nagroda za naukę wynosi 200 zł i wypłacana będzie przez 10 kolejnych miesięcy. Otrzymali je uczniowie ZS im. Kilińskiego: Paulina Sikacka, Maciej Ziemniak, Natalia Mikołajek, Emilia Malkusz, Piotr Ziemniak oraz Karolina Miszke.

– Ci uczniowie otrzymali taką średnią, jakiej ja nigdy nie miałem, w całym swoim okresie nauki, gdyż za moich czasów najwyższą średnią było 5.0 – mówił podczas wręczania nagród starosta Sonik.

nowy rok w kilińskim (1)

Z kolei ZS im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach otrzymał darowiznę w wysokości 15 tys. zł. O tym na co zostanie przeznaczona ta kwota w najbliższym czasie zdecyduje samorząd uczniowski.

Od jutra wraz z pierwszym dzwonkiem rozpoczną się zajęcia lekcyjne.
GP